37 911
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) mIngen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(34 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 6: | Rad 6: | ||
! # !! Artist!! Låt!!Spotify | ! # !! Artist!! Låt!!Spotify | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | '''[[Avsnitt 20. | | style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 20.01|1]]''' ||rowspan= "2"|Sven-Ingvars||80-tals medley|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" |'''[[Avsnitt 20.19|19]]''' ||Roxette|| Milk And Toast And Honey || | ||Saker jag borde gjort|| | ||
|- | |||
|rowspan= "2"|The Pigges||She loves you|| | |||
|- | |||
||I saw here standing there|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Emilia||Kiss by kiss||{{spotify|id=7rl071rAF2q0f4QkcpALkr}} | |||
|- | |||
||Sorry I'm in Love||{{spotify|id=5Ly5BuJdkLOJNOqHEyVtiv}} | |||
|- | |||
||Husbandet ''(bingomusik)''||For your eyes only|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 20.02|2]]''' ||rowspan= "3"|Ainbusk||Älska Mig||{{spotify|id=35hQxKj3cBswsyl7eFxBSZ}} | |||
|- | |||
|Stolt att vara kvinna||{{spotify|id=7FvDP7q6zzEowVefGk1FXC}} | |||
|- | |||
|En dag i Sänder||{{spotify|id=0FnV8moIAHpc5xsMsICqKp}} | |||
|- | |||
|Melanie C||If that were me||{{spotify|id=5su7yvPlCV84onCfTbAG2q}} | |||
|- | |||
||Husbandet ''(bingomusik)''||Gotländsk sommarnatt|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 20.03|3]]''' ||Izzy Cooper||My love is like red red rose|| | |||
|- | |||
|Monia||I should be sleeping||{{spotify|id=4b60mPZbuqOeNuDI2qGeSD}} | |||
|- | |||
|Raymond Björling||Till havs|| | |||
|- | |||
||Husbandet ''(bingomusik)''||Jag vill ha min egen måne|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 20.04|4]]''' ||rowspan= "2"|Kikki Danielsson||En ros i solsken||{{spotify|id=6vYABHAUHj2MQmUPx6RAXI}} | |||
|- | |||
|Tänk att få vakna|| | |||
|- | |||
|Lucy Street||Loves me loves me not|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Sissel Kyrkjebø||Better off alone||{{spotify|id=0C4zolyJT97dGXU7dxTlNH}} | |||
|- | |||
|One day||{{spotify|id=4GgrMAIXM4unxXCKHyo86P}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)'' ||Fire In Your Heart|| | |||
|- | |||
|Bra vibrationer|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"|'''[[Avsnitt 20.05|5]]''' ||A-teens||Halfway around the world||{{spotify|id=4e12xK8HU2ue5FmKTFZujb}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Martinez||Min man||{{spotify|id=7pneRQoyEnFzB4Mgy300vv}} | |||
|- | |||
|Låt kärleken slå rot|| | |||
|- | |||
|Congratulations|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(ringchans)'' ||Vi är svenska fotbollsgrabbar|| | |||
|- | |||
|Campione 2000|| | |||
|- | |||
|Heja Blåvitt|| | |||
|- | |||
|När vi gräver guld i USA|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)'' ||SOS|| | |||
|- | |||
|My Funny Valentine|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 20.06|6]]''' ||Michael learns to rock ||Angel Eyes | |||
||{{spotify|id=26wXqgPhOVrKPCL98TZViy}} | |||
|- | |||
||Carola||Det gåtfulla folket||{{spotify|id=0wWyaxbxqvN3XJ9vOeH7Xv}} | |||
|- | |||
|Carola & Solid Gospel||Jag vill alltid älska|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Ge mig en dag|| | |||
|- | |||
||The Actor|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 20.07|7]]''' ||Friends||Lyssna till ditt hjärta||{{spotify|id=3G9HeRXCvEmn0KIjnbjWVO}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Owe Törnqvist||Svartbäckens ros||{{spotify|id=1gcFMZh7yJjZ7saPP85JBC}} | |||
|- | |||
|Hjalmar Bergström||{{spotify|id=4oVKj1ly2byL6jtkalUfD0}} | |||
|- | |||
|Varm korv boogie||{{spotify|id=41xKD6eDQj55J1mEeGSFaI}} | |||
|- | |||
|Gun från Dragarbrunn||{{spotify|id=1kKf3v8mpQMR6QfesOrQsw}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Fly of the wings of love|| | |||
|- | |||
||With a little help of my friends|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 20.08|8]]''' ||rowspan= "2"|Gary Moore||Still Got The Blues ||{{spotify|id=0DnGfA1r8pAssJCuq4ojla}} | |||
|- | |||
|Enough of the blues||{{spotify|id=2sc7zoLBTcAgfq2vt7gCOy}} | |||
|- | |||
|| Samuel Fröler||(När ska vi ta) semester||{{spotify|id=6hMIeAlX0uyTxYHU0k4CmG}} | |||
|- | |||
|Meja||Hippies in the 60's||{{spotify|id=7wzgR571SF5AO7iQq7K8ht}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Skärgårsdoktorn|| | |||
|- | |||
||Shake the world|| | |||
|- | |||
||Allt under himmelens fäste|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 20.09|9]]''' ||Joyride||Zigge zagge||{{spotify|id=6Ht502Wuiiluwfz4ozy9v5}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Peter Jöback||Under my skin||{{spotify|id=37V0KKmAy4NM4k6yXijL4c}} | |||
|- | |||
|Searching for love||{{spotify|id=5ikZmnQ0eB2JTjBWTzWRHy}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Guldet blev till sand|| | |||
|- | |||
||Joyride|| | |||
|- | |||
||Venjan|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 20.10|10]]''' ||rowspan= "2"|Niklas Strömstedt||Vakta min ensamhet||{{spotify|id=4HejShWI95XP1HoeusT52u}} | |||
|- | |||
|Med nyförälskad hand||{{spotify|id=5TzyQlHdqKXjayQhgx08iN}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Russell Watson||Miserere|| | |||
|- | |||
|Caruso|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Still crazy after all these years|| | |||
|- | |||
||Shake the world|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 20.11|11]]''' ||rowspan= "2"|Lasse Stefanz||Emelie||{{spotify|id=7DH08hoBL93vr1p0IuTfXt}} | |||
|- | |||
|Ungmö dansar|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Ronan Keating||Lovin' each day||{{spotify|id=11DngWZyEuiYCfahdsJQLO}} | |||
|- | |||
|Life is a rollercoaster|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||When You Say Nothing at All|| | |||
|- | |||
||Änglamark|| | |||
|- | |||
|A man is in a love|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 20.12|12]]''' ||rowspan= "2"|Jan Johansen ||Ingenmansland|| | |||
|- | |||
|Se på mig|| | |||
|- | |||
||Totta Näslund, Sharon Dyall||Utan dej||{{spotify|id=1BxCiVLfrc08vzOKOcoDTd}} | |||
|- | |||
||Totta Näslund och Charlotte Berg||Han kom hem||{{spotify|id=1ulTeOySkZjVQuY64tTRMl}} | |||
|- | |||
|Papa Dee||I spy|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 20.13|13]]''' ||The Ark||Joy Surrender||{{spotify|id=64ExhY5IVdxLjZUQuPSFSN}} | |||
|- | |||
|Roffe Wikström och Bernt Andersson||Haderian hadera|| | |||
|- | |||
|Roffe Wikström och Åsa Fång||Mitt hjärta är ditt|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||My song|| | |||
|- | |||
||Den första gång jag såg dig|| | |||
|- | |||
|Killy me softly|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "16"|'''[[Avsnitt 20.14|14]]''' ||rowspan= "14"|Lena Philipsson||Fly me over the rainbow||{{spotify|id=2yEqbdhx6ElTZYD3uQrQ6g}} | |||
|- | |||
|Tänd ett ljus|| | |||
|- | |||
|Månsken i augusti||{{spotify|id=3L1wW5EReORFLmS8gTRMOb}} | |||
|- | |||
|Saknar dig Innan Du Går||{{spotify|id=4Le9FvVM8RPfkL8CT2cSTC}} | |||
|- | |||
|Det går väl an||{{spotify|id=3LcEmuhDD0I4qX4AFu0tdt}} | |||
|- | |||
|Talking in your sleep||{{spotify|id=2M3AQ8vePzWXsU3bExTgDY}} | |||
|- | |||
|Bästa vänner||{{spotify|id=7980qy5S3eM8Opl2BY5pqj}} | |||
|- | |||
|Standing in my rain||{{spotify|id=1W4enuwKve0ADervr4Cumu}} | |||
|- | |||
|Why||{{spotify|id=624J2v7vxpMVoNv5FyrP6D}} | |||
|- | |||
|006|| | |||
|- | |||
|Dansa i neon||{{spotify|id=6Gr22UPMK7MArMazaU9uHC}} | |||
|- | |||
|Kärleken är evig||{{spotify|id=6O0DtbGGeDMBSGBDhFCxrG}} | |||
|- | |||
|Stjärnorna||{{spotify|id=3gTUVouJxc5MmwV30l6Xwt}} | |||
|- | |||
|I Believe In Miracles|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Umberto Marcato||Oh mama mama mama||{{spotify|id=0esujcBYYv8OZZDGfBY6Ga}} | |||
|- | |||
|Quando quando quando||{{spotify|id=3FCBxjD47uJd53kSW53rn5}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"|'''[[Avsnitt 20.15|15]]''' ||rowspan= "2"|Charlie's Magazine||Sweet alibi||{{spotify|id=56Og62FIMp3rAFr7AxCTKz}} | |||
|- | |||
|Where the roses grow||{{spotify|id=5kFk32o8CWAFkHxKMReD45}} | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Östen med resten||Pesimist konsulten|| | |||
|- | |||
|I've got rhythm|| | |||
|- | |||
|Jag blir hellre jagad av vargar|| | |||
|- | |||
|Vandraren|| | |||
|- | |||
|Vem ska jag tro på|| | |||
|- | |||
||Husbandet ''(bingomusik)''||Lika blå som dina ögon|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 20.16|16]]''' ||rowspan= "2"|Army Of Lovers ||Hands Up | |||
||{{spotify|id=60tlpN3YZaFACmE9WOfsNU}} | |||
|- | |||
||Let The Sunshine In||{{spotify|id=6K3Qj4bQ632gWeiBh7scNd}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Sanna Nielsen||I går, i dag||{{spotify|id=4gxV1ImRk1Yqc627vuSjih}} | |||
|- | |||
||Time to say goodbye||{{spotify|id=2ozIX4OK2G0Tzc5Xq8wTkS}} | |||
|- | |||
||Vanessa Mae||Destiny||{{spotify|id=21YyBbjZIwHIx6idybtLlm}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 20.17|17]]''' ||Antique||Die For You||{{spotify|id=59wp0uf7el6E2xo0sYUQsL}} | |||
|- | |||
|Wahlströms||Lovar & Svär||{{spotify|id=5Gq8JpOdkmlTjYRvfaL7Y2}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Viktoria Tolstoy||We'll be together again||{{spotify|id=772lBovJFWwQdjQn5WnhhY}} | |||
|- | |||
|Summer night||{{spotify|id=7f36L4pw8TTZLCC1ZHUsrC}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Himlen är oskyldig blå || | |||
|- | |||
|Dina Färger Var Blå|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 20.18|18]]''' ||rowspan= "2"|Isabelle Bouley||Parle Moi|| | |||
|- | |||
|Un Jour ou l'autre|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Johnny Logan||Why me||{{spotify|id=01Pz5XIYTnSfOKQHlb3tlV}} | |||
|- | |||
|Hold me now||{{spotify|id=7KG1uA3O9cqahhVt5atWnB}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Ding Dong|| | |||
|- | |||
||Love Shine a Light|| | |||
|- | |||
||Diggi loo diggi ley|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 20.19|19]]''' ||rowspan= "2"| Roxette|| Milk And Toast And Honey ||{{spotify|id=5rNptuyveGGXfvYOFtxvFh}} | |||
|- | |||
|Real Sugar||{{spotify|id=13wxaK6TsI93cCprULocHi}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"| Arvingarna||Om du vill ha mig||{{spotify|id=5P2P7LBNO1B0bPq7xMcCBE}} | |||
|- | |||
|Du fick mig att öppna mina ögon||{{spotify|id=0WC8zZnkEtVZXWbObGARtM}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Listen to Your Heart|| | |||
|- | |||
||The midnight sun will never set|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 20.20|20]]''' ||rowspan= "2"|Idolerna||Sommar||{{spotify|id=0zCbtRHrP59R6GQN1sRmgG}} | |||
|- | |||
|Medley|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Olsen Brothers||Walk right in|| | |||
|- | |||
|Do you wanna Dance||{{spotify|id=1bzN4VT32Ijr25UD190bbF}} | |||
|- | |||
||Husbandet ''(bingomusik)''||Oh, vilken härlig da'|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"|'''[[Avsnitt 20.21|21]]''' ||rowspan= "2"|Lasse Berghagen||Min väska är packad||{{spotify|id=3SK3lXpO6RDe0IMaMwhdXP}} | |||
|- | |||
||Som en blänkade silvertråd||{{spotify|id=4mfXB4QpnPa5r2ENHjd04M}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Marti Pellow||Love is all around||{{spotify|id=1O5yqUqcz6Jn2aM4QDIUK8}} | |||
|- | |||
||Close to you||{{spotify|id=5KS5f1hUNGSMVFTyNJQxAu}} | |||
|- | |||
||Tanel Padar & Dave Benton||Everybody|| | |||
|- | |||
||George Riedel ||Alfons Åberg|| | |||
|- | |||
||Åsa Jinder, CasjaStina Åkerström och George Riedel||Av längtan till dig|| | |||
|- | |||
||Rickard Wolf||Solkräm||{{spotify|id=4xE7Y5juGi3gpbz4nCYgWm}} | |||
|- | |||
||Lasse Kronér||När det regnar|| | |||
|- | |||
||Lasse Kronér och Lasse Berhagen||En kväll i juni|| | |||
|- | |- | ||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> |
redigeringar