37 907
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(7 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 70: | Rad 70: | ||
|The games we play||{{spotify|id=0S2OjZDtyVQYZ7n2p5QaW7}} | |The games we play||{{spotify|id=0S2OjZDtyVQYZ7n2p5QaW7}} | ||
|- | |- | ||
|Sound Express och Peter Lundblad ||Den dagen|| | |||
|- | |- | ||
|Som det faller|| | |Sound Express||Som det faller|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 18.07|7]]''' || rowspan= "2"|Filippa Giordano||Casta Diva||{{spotify|id=7u1j37XtOkj088I50AHc9Z}} | | style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 18.07|7]]''' || rowspan= "2"|Filippa Giordano||Casta Diva||{{spotify|id=7u1j37XtOkj088I50AHc9Z}} | ||
Rad 94: | Rad 94: | ||
|Mañana||{{spotify|id=3TZhEeEPaBrIoFMe20w5K7}} | |Mañana||{{spotify|id=3TZhEeEPaBrIoFMe20w5K7}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "14"|'''[[Avsnitt 18.09|9]]''' ||rowspan= "7"|Christer Björkman och Rickard Herrey||Nel blu dipinto di blu|| | ||
|- | |- | ||
|Rickard Herrey|| | |Djingis Khan|| | ||
|- | |||
|A-Ba-Ni-Bi|| | |||
|- | |||
|Diva|| | |||
|- | |||
|Just a little bit|| | |||
|- | |||
|Imorgon är en annan dag|| | |||
|- | |||
|En dag|| | |||
|- | |||
|Christer Björkman||Hallelujah|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Rickard Herrey||Love shine a light|| | |||
|- | |||
|La det swinge|| | |||
|- | |||
|Högt över havet|| | |||
|- | |- | ||
|Roger Pontare||När Vindarna viskar mitt namn||{{spotify|id=1nSyBcZr8IS9wZcFyvqqE7}} | |Roger Pontare||När Vindarna viskar mitt namn||{{spotify|id=1nSyBcZr8IS9wZcFyvqqE7}} | ||
Rad 102: | Rad 120: | ||
|Siw Malmkvist||Augustin||{{spotify|id=4GlmFnOIL7iz1jE2yYxyaV}} | |Siw Malmkvist||Augustin||{{spotify|id=4GlmFnOIL7iz1jE2yYxyaV}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |Husbandet ''(bingomusik)''||Det blir alltid värre framåt natten || | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 18.10|10]]''' ||rowspan= "2"|Johnny Logan||What's Another Year||{{spotify|id=51hipIpHYmj2Qh2tyQ32h6}} | |||
|- | |- | ||
|Sarah's at the Window||{{spotify|id=35ajkcPPGOi06vJNZulf3O}} | |Sarah's at the Window||{{spotify|id=35ajkcPPGOi06vJNZulf3O}} | ||
|- | |- | ||
|Riverdance||Home and the Heartland|| | |||
|- | |- | ||
| | |Lasse Kronér och Johnny Logan||Danny Boy|| | ||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet||I Still Haven't Found What I'm Looking For || | |||
|- | |||
||Danny Boy|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 18.11|11]]''' || rowspan= "2"|Sven-Ingvars||Jag ringer på fredag||{{spotify|id=709uTN6yYi0wvFuDz87PQL}} | | style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 18.11|11]]''' || rowspan= "2"|Sven-Ingvars||Jag ringer på fredag||{{spotify|id=709uTN6yYi0wvFuDz87PQL}} | ||
Rad 134: | Rad 158: | ||
|Jag ska fånga en ängel|| | |Jag ska fånga en ängel|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 18.13|13]]''' ||Javiera||Andale Mi Corazon||{{spotify|id=3tCI2zbvDJlsdcccEybCD8}} | ||
|- | |- | ||
|Martin Stenmarck & Sofia Källgren||Rockaria|| | |Robert Wells, Martin Stenmarck & Sofia Källgren||Rockaria|| | ||
|- | |- | ||
|Robert Wells & Tito Beltrán||Funiculi, Funicula||{{spotify|id=5vtJsJSbODR0hlzhVoAbUa}} | |Robert Wells & Tito Beltrán||Funiculi, Funicula||{{spotify|id=5vtJsJSbODR0hlzhVoAbUa}} | ||
|- | |||
|Robert Wells och Sofia Källgren ||La Samba Luca|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 18.14|14]]''' ||rowspan= "2"|Helmut Lotti||Amazing Grace|| | | style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 18.14|14]]''' ||rowspan= "2"|Helmut Lotti||Amazing Grace|| | ||
Rad 162: | Rad 188: | ||
|Kycklingpolka|| | |Kycklingpolka|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "10"|'''[[Avsnitt 18.16|16]]''' ||a-ha||Summer moved on||{{spotify|id=5B4zeNK0P1d85xo55Sonih}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"|Nick | |rowspan= "2"|Nick Borgens orkester||Du gör mig lycklig|| | ||
|- | |- | ||
|Ingen i världen är så gó som du|| | |Ingen i världen är så gó som du|| | ||
|- | |||
|Nick Borgen||We are the winners|| | |||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"|Sarah Brightman||Scarborough Fair||{{spotify|id=2QjujWwQ3oZploBwCC4FFq}} | |rowspan= "2"|Sarah Brightman||Scarborough Fair||{{spotify|id=2QjujWwQ3oZploBwCC4FFq}} | ||
Rad 172: | Rad 200: | ||
|Figlio Perduto||{{spotify|id=19w02bnuZIdzugvBGfkPv5}} | |Figlio Perduto||{{spotify|id=19w02bnuZIdzugvBGfkPv5}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |Husbandet ''(barntävlingen)''||Brevet från Lillan|| | ||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Trubbel|| | |||
|- | |||
|Inbjudan till Bohuslän|| | |||
|- | |||
|Hear there and everywhere|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 18.17|17]]''' ||rowspan= "3"|Mikael Wiehe||Det här är ditt land||{{spotify|id=0PCQwpKPPhLOStpO5xWIH3}} | |||
|- | |- | ||
|Vem kan man lita på||{{spotify|id=10MaroiiRrnu0zO7MBZSZc}} | |Vem kan man lita på||{{spotify|id=10MaroiiRrnu0zO7MBZSZc}} | ||
|- | |||
|Allt har sin timme (Till mina döttrar)||{{spotify|id=5Ex2LegakkcF6Z7FqJMK64}} | |||
|- | |- | ||
|Sasha||Let me be the one||{{spotify|id=3bFJ5VAvKIrJlHmOBcDK1E}} | |Sasha||Let me be the one||{{spotify|id=3bFJ5VAvKIrJlHmOBcDK1E}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 18.18|18]]''' ||rowspan= "2"|Brotherhood of Man||Save Your Kisses For Me||{{spotify|id=3N2bG5Xz9LL1kge8OJV7cA}} | ||
|- | |- | ||
|Got To Get You Into My Life||{{spotify|id=3RIudqdFdCLnFVcj6fvWw9}} | |Got To Get You Into My Life||{{spotify|id=3RIudqdFdCLnFVcj6fvWw9}} | ||
Rad 185: | Rad 223: | ||
|- | |- | ||
|Regina Lund||Miss Colourful||{{spotify|id=5yfIehWyCVIdB3BXmKcJ0w}} | |Regina Lund||Miss Colourful||{{spotify|id=5yfIehWyCVIdB3BXmKcJ0w}} | ||
|- | |||
|Husbandet ''(bingomusik)''||Halleluja|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 18.19|19]]''' ||rowspan= "2"|Cue||Burnin'||{{spotify|id=7CnmrH37yHub8PoKFaGUo5}} | | style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 18.19|19]]''' ||rowspan= "2"|Cue||Burnin'||{{spotify|id=7CnmrH37yHub8PoKFaGUo5}} | ||
Rad 194: | Rad 234: | ||
|Godmorgon världen||{{spotify|id=66TuMI1ntbev1HScfq9kqG}} | |Godmorgon världen||{{spotify|id=66TuMI1ntbev1HScfq9kqG}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "9"|'''[[Avsnitt 18.20|20]]''' ||rowspan= "2"|Brainstorm ||My Star ||{{spotify|id=0RsXDTuwqJPeWOWDX0acHk}} | ||
|- | |||
|Weekends Are Not My Happy Days||{{spotify|id=1t2TYPoCfWdCY8MCGASawk}} | |||
|- | |- | ||
|rowspan= "3"|Flamingokvintetten||Hon är sexton år idag||{{spotify|id=0HvE4G3075tefuaO6DhyF5}} | |rowspan= "3"|Flamingokvintetten||Hon är sexton år idag||{{spotify|id=0HvE4G3075tefuaO6DhyF5}} | ||
Rad 205: | Rad 247: | ||
|- | |- | ||
|Somliga går i trasiga skor|| | |Somliga går i trasiga skor|| | ||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Att angöra en brygga|| | |||
|- | |||
|Visa vid vindens ängar|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "13"|'''[[Avsnitt 18.21|21]]''' || rowspan= "4"|Roger Hodgson||Take The Long Way Home|| | | style="text-align: center;" rowspan= "13"|'''[[Avsnitt 18.21|21]]''' || rowspan= "4"|Roger Hodgson||Take The Long Way Home|| |
redigeringar