37 903
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 6: | Rad 6: | ||
! # !! Artist!! Låt!!Spotify | ! # !! Artist!! Låt!!Spotify | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 17.01|1]]''' || rowspan= "2"|Thomas Di Leva|| Vi har bara varandra|| | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 17.01|1]]''' || rowspan= "2"|Thomas Di Leva|| Vi har bara varandra|| {{spotify|id=6dy4g2biijrPTZ439k1Cjd}} | ||
|- | |- | ||
||Miraklet|| | ||Miraklet|| {{spotify|id=3iLqMJmEZ7kOcaPjoxFRV5}} | ||
|- | |- | ||
| Dilba || The One|| | | Dilba || The One|| {{spotify|id=2Kwn1gi31XvvoyEQMykHB2}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan= "4"|Vikingarna||Du är nummer ett|| | |rowspan= "4"|Vikingarna||Du är nummer ett|| {{spotify|id=5RgVhjVv1azWyA9Mb6kJPS}} | ||
|- | |- | ||
||Våran lilla hemlighet|| | ||Våran lilla hemlighet|| {{spotify|id=3LX8v57dXd3JaN1tZTf7NY}} | ||
|- | |- | ||
| Sjömannen och stjärnan|| | | Sjömannen och stjärnan|| {{spotify|id=0uJbYk8malSWUW5hiY4KWF}} | ||
|- | |- | ||
|En slant i fontänen|| | |En slant i fontänen|| {{spotify|id=4LVcYZUKla6Qf0mmNju4AH}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 17.02|2]]''' || rowspan= "2"|Andrea Bocelli|| Canto Della Terra|| {{spotify|id=7BFYBSroOTNTkFFDuJ6BmV}} | | style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 17.02|2]]''' || rowspan= "2"|Andrea Bocelli|| Canto Della Terra|| {{spotify|id=7BFYBSroOTNTkFFDuJ6BmV}} | ||
Rad 25: | Rad 25: | ||
|- | |- | ||
| Charlotte Nilsson||I write you a love song|| | | Charlotte Nilsson||I write you a love song|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 17.03|3]]''' || rowspan= "2"|Smokie||Living next door to Alice||{{spotify|id=0tvdV7YlyGAw3DDIjAsFkH}} | |||
|- | |||
|Lay back in the arms of someone|| | |||
|- | |||
|Andrea Bocelli|| Sogno|| {{spotify|id=0vR7Slji803NoLAfvw1roW}} | |||
|- | |||
|Wille Crafoord||Det ger sig|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 17.04|4]]''' || rowspan= "2"|Totta Näslund|| Familjelycka||{{spotify|id=3ajAiRHFrBUnlMJYLnY6SB}} | | style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 17.04|4]]''' || rowspan= "2"|Totta Näslund|| Familjelycka||{{spotify|id=3ajAiRHFrBUnlMJYLnY6SB}} | ||
Rad 34: | Rad 42: | ||
||Strange Foreign Beauty||{{spotify|id=2OtTs6r9u6fTUSQFhaHYO7}} | ||Strange Foreign Beauty||{{spotify|id=2OtTs6r9u6fTUSQFhaHYO7}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 17.05|5]]''' || rowspan= "3"|Sound Express|| Vi är, vi finns!|| | ||
|- | |- | ||
||Alla dina stora drömmar || | ||Alla dina stora drömmar || | ||
Rad 44: | Rad 52: | ||
|Göran Fristorp||Flickan från Backafall|| | |Göran Fristorp||Flickan från Backafall|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | |Annie||Medley|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 17.06|6]]''' || rowspan= "2"|Toto|| Rosanna||{{spotify|id=0yKvrZcQUqNrlTmdsnpmOl}} | |||
|- | |- | ||
||Cruel||{{spotify|id=3B1BZrGVaxLVkAw63CCAHV}} | ||Cruel||{{spotify|id=3B1BZrGVaxLVkAw63CCAHV}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan= " | |rowspan= "3"|Arvingarna||Magdalena||{{spotify|id=6ccEbwmAMrhIikeLLqcnv7}} | ||
|- | |- | ||
||Du vet var jag finns||{{spotify|id=00ZLaNbpZ5NAJQy3tGIt64}} | ||Du vet var jag finns||{{spotify|id=00ZLaNbpZ5NAJQy3tGIt64}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 17.10|10]]''' || rowspan= "2"|Casanovas|| I varje del av mitt hjärta|| | |Det svär jag på||{{spotify|id=3h2TmYO5aqE3nFNeIZflnj}} | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 17.07|7]]''' || rowspan= "2"|Joe Cocker||Different Roads||{{spotify|id=6dHVrsgcOueGH8PP3zMHde}} | |||
|- | |||
|My Father's Son||{{spotify|id=5j9hul4FfYDWnfoDJxmMXz}} | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Friends||Vi behöver varann||{{spotify|id=5ZE50rW25vu1vhlisufo1R}} | |||
|- | |||
|Always have always will|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 17.08|8]]''' || Monica Starck||In from the cold||{{spotify|id=4v4CPGoQ0jwZKlMr5FDbQH}} | |||
|- | |||
|Peter Jöback||Hon ser inte mig||{{spotify|id=1axy5YBSsqzj6cpdIVP4XM}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Sten Nilsson||Juliette|| | |||
|- | |||
|En liten bit är bättre än nada|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 17.09|9]]''' ||Eric Amarillo||One in a million|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Martinez||Mer än en vän||{{spotify|id=65Q5oQPaxYevmomiZO67yj}} | |||
|- | |||
|Om du ringer igen||{{spotify|id=1mDTalWupKUlsDjTzORbJI}} | |||
|- | |||
|Roger Pontare & Tina Leijonberg||En hjälpande hand|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 17.10|10]]''' || rowspan= "2"|Casanovas|| I varje del av mitt hjärta|| {{spotify|id=6CPkqo90TpvN0NFcBWPV6W}} | |||
|- | |- | ||
||Minns du mig än|| | ||Minns du mig än|| | ||
Rad 62: | Rad 98: | ||
|Peter Lundblad och Göteborgs gosskör ||Ta mig till havet|| | |Peter Lundblad och Göteborgs gosskör ||Ta mig till havet|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 17.11|11]]''' || rowspan= "2"|Linda Lampenius || Salut d'amour|| | | style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 17.11|11]]''' || rowspan= "2"|Linda Lampenius || Salut d'amour|| {{spotify|id=0JcF5uK4NbM9etWGl8n89v}} | ||
|- | |- | ||
||Ave Maria|| | ||Ave Maria|| {{spotify|id=3kz2GLOVj0Cx8EDY8bA7w3}} | ||
|- | |- | ||
| Göteborgs salongsorkester || El relicario|| | | Göteborgs salongsorkester || El relicario|| | ||
Rad 73: | Rad 109: | ||
|- | |- | ||
| Allt detta och himlen därtill|| | | Allt detta och himlen därtill|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 17.12|12]]''' ||rowspan= "2"|Tommy Körberg||Se här utanför|| | |||
|- | |||
|The ballad of the sad young men|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 17.13|13]]''' ||Kellys||Upp Mot Stjärnorna||{{spotify|id=6VOo0hNstRryrUdRqNYX1w}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"| Vonda Shephard||Read your mind|| | |||
|- | |||
|What becomes of the broken hearted|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 17.14|14]]'''||Arne Quick||Rosen||{{spotify|id=1TjPXkgQ2B9dW3z5nGSgeH}} | |||
|- | |||
|Oslo Gospel Choir & Sissel Kyrkjebø||Hark! The Herald Angels Sing|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Wahlströms||Blå, blå ögon||{{spotify|id=63jO09WYTrstlhTjqmKPgL}} | |||
|- | |||
||Jag vill vara den du älskar||{{spotify|id=2BHXtjqeXtpnOL1O0lKxvy}} | |||
|- | |||
||Susanna||{{spotify|id=7cwwfagAxmljsW2xz1POna}} | |||
|- | |||
|Yoshikazu Mera||Ombra mai fu||{{spotify|id=3kT6ph6HxJJ133Aj5EFkTF}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 17.15|15]]'''|| rowspan= "2"|Lasse Stefanz||Vår kärlek är stark||{{spotify|id=2Bg2JrBcmuv842iQeUxzVZ}} | |||
|- | |||
|Vart tog tiden vägen||{{spotify|id=1VS14gF54nM7nPObEjWDEa}} | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Pontus Lindkvist||Nu tändas tusen juleljus||{{spotify|id=3vufifwowpyrgWmUBoCQO9}} | |||
|- | |||
|Come Unto Him||{{spotify|id=74MsXbleoHQRSLU7Wr6Q2f}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 17.16|16]]'''||rowspan= "2"| Carola||O Betlehem, du lilla stad||{{spotify|id=24XpZ8M5vbHXI2KKTIUHkr}} | |||
|- | |||
|En stjärna lyser så klar ||{{spotify|id=1xtqrvtM1sWThqj7D7WOtP}} | |||
|- | |||
|Dagen är kommen ||{{spotify|id=6UqCmI7GvxdrxT9tlHluWn}} | |||
|- | |||
|David Bowie||Thursday child||{{spotify|id=2s3lxBbpR8WwwZLuLWu79s}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 17.17|17]]'''||rowspan= "2"| Gullan & Dan Bornemark||Vart tog vägen vägen|| | |||
|- | |||
|Jorden runt-låten || | |||
|- | |||
|Freddie Wadling ||Så skimrande var aldrig havet||{{spotify|id=3Hnihq9fXGUn3a53NvMUs4}} | |||
|- | |||
|Folkteatern||Kärleken som aldrig svek|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"| Roxette||Salvation||{{spotify|id=3sGelIEDf703v1F0q1V7F9}} | |||
|- | |||
|Stars||{{spotify|id=1zKllj0VORaO2KzHjPsDeq}} | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "15"| '''[[Avsnitt 17.18|18]]''' ||rowspan= "2"|Adolphson-Falk||Mer jul||{{spotify|id=6UbwfQeAEzhnolDwXiPowY}} | | style="text-align: center;" rowspan= "15"| '''[[Avsnitt 17.18|18]]''' ||rowspan= "2"|Adolphson-Falk||Mer jul||{{spotify|id=6UbwfQeAEzhnolDwXiPowY}} |
redigeringar