37 941
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(4 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 107: | Rad 107: | ||
|- | |- | ||
|Om jag bara kunde|| | |Om jag bara kunde|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 14.08|8]]''' || rowspan= "7"|Jan Malmsjö och Leif Kronlunds orkester||Om jag hade pengar|| | |||
|- | |||
|En sån underbar dag som i dag|| | |||
|- | |||
|Under alla broar|| | |||
|- | |||
|Bygga upp ett stort berg|| | |||
|- | |||
|En sång en gång för längesen|| | |||
|- | |||
|Vår bästa tid är nu|| | |||
|- | |||
|Caterina|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 14.09|9]]''' || rowspan= "7"|Wizex||Men så viskade en fågel||{{spotify|id=6p0UvYPyOpWXGahOirCpfi}} | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 14.09|9]]''' || rowspan= "7"|Wizex||Men så viskade en fågel||{{spotify|id=6p0UvYPyOpWXGahOirCpfi}} | ||
Rad 223: | Rad 237: | ||
|- | |- | ||
|All of me|| | |All of me|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 14.13|13]]''' || rowspan= "7"|Nick Borgens ||Kom och följ med mig hem|| | |||
|- | |||
|Så underbar kärlek kan vara|| | |||
|- | |||
|Inom mig|| | |||
|- | |||
|Det bästa jag vet|| | |||
|- | |||
|En ganska vanlig tjej|| | |||
|- | |||
|Maria|| | |||
|- | |||
|Jag drack dig som ett vin|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 14.14|14]]''' || rowspan= "6"|Cleo & Grabbarna||Kärleken har fått mig att förstå|| | | style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 14.14|14]]''' || rowspan= "6"|Cleo & Grabbarna||Kärleken har fått mig att förstå|| | ||
Rad 235: | Rad 263: | ||
|- | |- | ||
|New York, London och St. Tropez|| | |New York, London och St. Tropez|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 14.15|15]]''' || rowspan= "5"|Schytts ||En ängel i mitt hus||{{spotify|id=0508gT90V2SjLbLkFUpWjm}} | |||
|- | |||
|Aj, aj, aj||{{spotify|id=177h59SqJA4wJDquYVwc8Z}} | |||
|- | |||
|Han måste gå||{{spotify|id=0TwzTxsk17hWH0twFNRjjr}} | |||
|- | |||
|Hon följer linjen i sin hand|| | |||
|- | |||
|Natten tänder sina ljus||{{spotify|id=0Y1GKqauoyqSf592IbcSin}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Jill Johnson||Kärleken är||{{spotify|id=3JhvBSXoWXJnKGzCmPlaxV}} | |||
|- | |||
|När hela världen ser på||{{spotify|id=2Y3Lh0lwPE6H2OCy31MzFa}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 14.16|16]]''' || rowspan= "7"|Sven-Bertil Taube||Här är den sköna sommaren||{{spotify|id=02phs7ScAWyIfXAZvuQyzH}} | |||
|- | |||
|Vals i Frusund|| | |||
|- | |||
|Maj på Malö|| | |||
|- | |||
|Västanvind|| | |||
|- | |||
|Änglamark||{{spotify|id=5ilB7bp78Nm4LiXYon8OH1}} | |||
|- | |||
|Fritiof i Arkadien||{{spotify|id=5AeGBB0KVZn9kw47MRKIi5}} | |||
|- | |||
|Calle Schewens vals||{{spotify|id=3ntjmQKJEnq8aLwjg8TEX3}} | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "13"| '''[[Avsnitt 14.17|17]]''' || rowspan= "11"|Thorleifs ||Gröna blad||{{spotify|id=24a6DotCwgyzKuKfBa0hyL}} | | style="text-align: center;" rowspan= "13"| '''[[Avsnitt 14.17|17]]''' || rowspan= "11"|Thorleifs ||Gröna blad||{{spotify|id=24a6DotCwgyzKuKfBa0hyL}} | ||
|- | |- | ||
|Indian love call||{{spotify|id= | |Indian love call||{{spotify|id=5q9UnlkVB2YGOYn9rV6Qm2}} | ||
|- | |- | ||
|Who's Sorry Now?||{{spotify|id=0Rp5p02kvKgfBAamrRpCgC}} | |Who's Sorry Now?||{{spotify|id=0Rp5p02kvKgfBAamrRpCgC}} | ||
Rad 261: | Rad 317: | ||
|- | |- | ||
|Jag tror på sommaren|| | |Jag tror på sommaren|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 14.18|18]]''' || rowspan= "6"|Matz-Ztefanz med Lailaz||Epa Traktorn||{{spotify|id=2W2N7n9155jD0lGAbqMbq0}} | |||
|- | |||
|Ingen plockar en maskros||{{spotify|id=41qW2YaQOq1Byjq1XMbbp8}} | |||
|- | |||
|Eleganten||{{spotify|id=7Cuc1lHIcfyPUAe256tSu7}} | |||
|- | |||
|En lite gulnad lapp||{{spotify|id=0ERxECHaz30rVE4GiEqGEJ}} | |||
|- | |||
|Evert||{{spotify|id=5z50nwd8qHxrYVraHCdxWK}} | |||
|- | |||
|I can’t give you anything but love, baby||{{spotify|id=20QSIlU0FOKJp8MiRt3oQT}} | |||
|- | |||
|Stefan Ljungqvist||Morfar har berättat||{{spotify|id=3pOgNlWF2ff3bP44M2dmRF}} | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "15"| '''[[Avsnitt 14.19|19]]''' || rowspan= "13"|Flamingokvintetten ||Hon är Sexton år idag||{{spotify|id=6urwxLm6HjRX4L3lK7ppRP}} | | style="text-align: center;" rowspan= "15"| '''[[Avsnitt 14.19|19]]''' || rowspan= "13"|Flamingokvintetten ||Hon är Sexton år idag||{{spotify|id=6urwxLm6HjRX4L3lK7ppRP}} |
redigeringar