37 941
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(7 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 76: | Rad 76: | ||
|Tommys & Bo-Håkan Söderholm||Visa mig|| | |Tommys & Bo-Håkan Söderholm||Visa mig|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 12.06|6]]''' || Lotta Engbergs||Fyra bugg och en coca cola|| | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 12.06|6]]''' || rowspan= "7"|Lotta Engbergs||Fyra bugg och en coca cola|| | ||
|- | |- | ||
|100%|| | |100%|| | ||
Rad 89: | Rad 89: | ||
|- | |- | ||
|Femitopp|| | |Femitopp|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 12.07|7]]''' ||rowspan= "7"|Seastars||Tjejen i huset mittemot||{{spotify|id=6kIplP9yt0hPdYmgq9tf3q}} | |||
|- | |||
|Om igen||{{spotify|id=2kqcSYg6jhHQ7zi61aGeZJ}} | |||
|- | |||
|Hos dig|| | |||
|- | |||
|Det är dig jag vill ha||{{spotify|id=5f1buEfsqLFRWEuyV1dBJ9}} | |||
|- | |||
|Kärlekens rum||{{spotify|id=5PdSs54kACaQ7CD7h3NOBF}} | |||
|- | |||
|Midnight blue||{{spotify|id=7EoiFikfmDN2fclmdEUR2W}} | |||
|- | |||
|Vem kan leva utan kärlek||{{spotify|id=6WVfceBr4UA3DdCKxE5VqM}} | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "13"| '''[[Avsnitt 12.08|8]]''' || Flamingokvintetten ''(repris)''||Så långe hjärtat slår|| | | style="text-align: center;" rowspan= "13"| '''[[Avsnitt 12.08|8]]''' || Flamingokvintetten ''(repris)''||Så långe hjärtat slår|| | ||
Rad 115: | Rad 129: | ||
|- | |- | ||
||Lasse Berghagen & Kellys ''(repris)''||Sträck ut din hand|| | ||Lasse Berghagen & Kellys ''(repris)''||Sträck ut din hand|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 12.09|9]]''' || rowspan= "7"|Wizex ||En vilja av stål||{{spotify|id=4kiSXJ2fxrO0g0lI1gVMwb}} | |||
|- | |||
|Några enkla rader||{{spotify|id=4amoQjgEuODPTg0GOALzZq}} | |||
|- | |||
|En ny stjärna||{{spotify|id=4pTbCyw7Afex5gTKzUrojU}} | |||
|- | |||
|Bom bom||{{spotify|id=4lfIXIS2Np45PvDXUWa90q}} | |||
|- | |||
|Spela mer speleman||{{spotify|id=4L99LgRZq6bgmSnwf4E9U5}} | |||
|- | |||
|You Call Everybody Darling||{{spotify|id=7kUmACbqpsTHVkdxRr9AuW}} | |||
|- | |||
|Hjärtats sång||{{spotify|id=4Mi7ARFv4Dr03F56aTurdJ}} | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 12.10|10]]''' || rowspan= "7"|Christina Lindberg||Det är för dig mitt hjärta slå|| | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 12.10|10]]''' || rowspan= "7"|Christina Lindberg||Det är för dig mitt hjärta slå|| | ||
Rad 162: | Rad 190: | ||
|Fågeldansen|| | |Fågeldansen|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | '''[[Avsnitt 12.13|13]]''' || Flamingokvintetten||Lata dagar med dig||{{spotify|id=2ZVlh2GFzZuzUW37deF77V}} | | style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 12.13|13]]''' || rowspan= "7"|Flamingokvintetten||Lata dagar med dig||{{spotify|id=2ZVlh2GFzZuzUW37deF77V}} | ||
|- | |- | ||
|Regnbågensland|| | |||
|- | |||
|Du är min längtan|| | |||
|- | |||
|Looky Looky||{{spotify|id=6PmtT7WOBzKFd0bYjD1OhB}} | |||
|- | |||
|Little Bit Is Better Than Nada|| | |||
|- | |||
|Tiden läker alla sår|| | |||
|- | |||
|Så länge hjärtat slår|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"| '''[[Avsnitt 12.14|14]]''' || rowspan= "10"|Barbados||Hold me||{{spotify|id=2dxiub19asovnm1VHE1Unh}} | |||
|- | |||
|Jag Måste Nå Min Ängel||{{spotify|id=0xeEiNNyjs6ER7RyZfqU4E}} | |||
|- | |||
|Bye bye dreamer||{{spotify|id=1LeOLbsuzVApiB0a1hBhWp}} | |||
|- | |||
|Nätterna med dig i Californien||{{spotify|id=5bd2asfy8n5VKNApDeYh2Q}} | |||
|- | |||
|Tiden går||{{spotify|id=0Mg1629FjdCg2cwK42fBBF}} | |||
|- | |||
|Sju stjärnor att följa||{{spotify|id=2iWPeri6WUGDBtE1lEdrtH}} | |||
|- | |||
|The Lion Sleeps Tonight||{{spotify|id=2bDFZsUHe3JhEF8CPQbo8L}} | |||
|- | |||
|På ett tåg i natten||{{spotify|id=5467Bcke72Xuti9r3Twx6P}} | |||
|- | |||
|Johanna||{{spotify|id=38mhHQjcC3ML7nQNPlmrPe}} | |||
|- | |||
|Bara i natt||{{spotify|id=3qJdThCZ4d7bxtXnJFc4V0}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 12.15|15]]''' || rowspan= "3"| Hasse Andersson, Monica Forsberg, Kvinnaböske band och Dalapolisens spelmän||Skomagare Anton|| | |||
|- | |||
|Nicolinas snoa|| | |||
|- | |||
|Sommardansen|| | |||
|- | |||
| rowspan= "5"|Hasse Andersson, Monica Forsberg och Kvinnaböske band ||Vem är du|| | |||
|- | |||
|När gässen sträcker|| | |||
|- | |||
|Änglahund|| | |||
|- | |||
|En rynkig gammal fru|| | |||
|- | |||
|Den som bryr sig om problem som är små||{{spotify|id=12i7PEeSYTxfkiWJZjxV7R}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 12.16|16]]''' || rowspan= "7"|Roland Cedermark ||Bara en enda liten ros||{{spotify|id=0rQ8FrXmDOYAZFgjlhVOWd}} | |||
|- | |||
|Där lever minnen kvar||{{spotify|id=44tTPGU4z5AqcT6no8cqvC}} | |||
|- | |||
|Lyckans kvarter||{{spotify|id=3DKyKOD01yQSnOjEVDZBD8}} | |||
|- | |||
|Mosippan||{{spotify|id=6U2dm35lLW4uHGrOhrA5kI}} | |||
|- | |||
|Lilla vackra Anna||{{spotify|id=7hZ4WPOAQIcy9IL7yIORzu}} | |||
|- | |||
|Någon behöver dig||{{spotify|id=2gLq02tdG8jUjYWqtugt2a}} | |||
|- | |||
|I vår sommardans||{{spotify|id=1dbrc9lwin8ID4U3NuYfjK}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 12.17|17]]''' || rowspan= "6"|Höilands ||Över land, över hav|| | |||
|- | |||
|Jag får lust|| | |||
|- | |||
|Buss Buss Buss|| | |||
|- | |||
|Då tar jag dig i min famn|| | |||
|- | |||
|Denna sommar ska bli vår|| | |||
|- | |||
|Jag slutar aldrig att drömma|| | |||
|- | |||
|Höilands och Jan Høiland||Tiotusen röda rosor|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 12.18|18]]''' || rowspan= "7"|Fernandoz||När alla vindarna vänder||{{spotify|id=7zgIYwRb4oHodbVTgc2QPn}} | |||
|- | |||
|Bara om du vill||{{spotify|id=2bod38GqqmaQvt9ZTDW2y2}} | |||
|- | |||
|Livets källa||{{spotify|id=5KMZWySlbEdU6Churuio7T}} | |||
|- | |||
|You can never tell||{{spotify|id=3qUfwmJslbaQUyM4nbAF51}} | |||
|- | |||
|God Natt Lille Jord||{{spotify|id=2PGNYl3vNpNgFh0mQUxWGS}} | |||
|- | |||
|Ett Enda Minne||{{spotify|id=6mk7BT98yG3H3sSeO1fCP9}} | |||
|- | |||
|Nashville Tennessee||{{spotify|id=2aRGPnuheyZ6d4wszvN6Zd}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 12.19|19]]''' || rowspan= "7"|Stefan Borsch och Keith Elwins||Vid en liten fiskehamn|| | |||
|- | |||
|Lite försent|| | |||
|- | |||
|Största av allt|| | |||
|- | |||
|Leende guldbruna ögon|| | |||
|- | |||
|Fem röda rosor|| | |||
|- | |||
|När kärleken såg dagens ljus|| | |||
|- | |||
|Varje gång jag ser dig|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "11"| '''[[Avsnitt 12.20|20]]''' || rowspan= "6"|Lasse Berghagen||Inte bara drömmar||{{spotify|id=68uGIrVAiGj3PB07Qm3lkP}} | | style="text-align: center;" rowspan= "11"| '''[[Avsnitt 12.20|20]]''' || rowspan= "6"|Lasse Berghagen||Inte bara drömmar||{{spotify|id=68uGIrVAiGj3PB07Qm3lkP}} | ||
|- | |- |
redigeringar