37 967
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(19 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 5: | Rad 5: | ||
|- | |- | ||
! # !! Artist!! Låt!!Spotify | ! # !! Artist!! Låt!!Spotify | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 10.01|1]]''' || rowspan= "7"|Candela||Älskar Du Mig ||{{spotify|id=6txT0wmn4wtaPynbaOqApv}} | |||
|- | |||
||Malmö-Köpenhamn||{{spotify|id=5Eckupyks7AwUKF9bQ9RWl}} | |||
|- | |||
| Stanna en stund||{{spotify|id=05z5bHD82nCLX6Zjylhwle}} | |||
|- | |||
| Ingenting är bättre||{{spotify|id=6QIO7oFmxSuwNAHeOVFks1}} | |||
|- | |||
| Säg aldrig farväl||{{spotify|id=136rCMwnfImM9Aj7nKPUTm}} | |||
|- | |||
||Sommar en dag i juni||{{spotify|id=1sokpRVZLsLKsg8GZJXxYl}} | |||
|- | |||
||Jag ville vara nära dig||{{spotify|id=4sBUT71ZmOaq97Qz34Ajiy}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 10.02|2]]''' || rowspan= "7"|Schytts ||Rebecca||{{spotify|id=5NIdUW7PeY3k1qzgM29CTM}} | |||
|- | |||
|Kom ta min hand||{{spotify|id=0e7h9xqp3fNQznThks780w}} | |||
|- | |||
|The girl of my best friend|| | |||
|- | |||
|Paralysed||{{spotify|id=6VzM9mRrqLgQycb8TFagpg}} | |||
|- | |||
|Du||{{spotify|id=7uWUkT40lhDiSn4zc4mZs0}} | |||
|- | |||
|Dé é lá gôtt||{{spotify|id=5oBLpWlBEBHrpRVX2sErqH}} | |||
|- | |||
|Allt vad du vill||{{spotify|id=4lbOsGPIFujdEB60dZKk7p}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 10.03|3]]''' || rowspan= "6"|Towe Widerbergs||Angelina||{{spotify|id=7FGiMb000BVKH8W9XUJeUU}} | |||
|- | |||
|Vem har du i dina tankar||{{spotify|id=3OiE8z6rFAgioGWOIVMOVY}} | |||
|- | |||
|Sunflower ||{{spotify|id=6geyv5FMR56tqtz48rPCcB}} | |||
|- | |||
|Ave Maria||{{spotify|id=2KosdUaZz4guRdnHow9RfL}} | |||
|- | |||
|Aldrig som förr||{{spotify|id=5mcCsQIOgwHcuMpwQt0chG}} | |||
|- | |||
|Vinden har sin egen melodi||{{spotify|id=3Zct0LYltEmi4CShtVVdrU}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 10.04|4]]''' || rowspan= "9"|Martys ||En Tid För Fred Och Frihet|| | |||
|- | |||
|Varje Litet Ord|| | |||
|- | |||
|Jag kommer hem igen|| | |||
|- | |||
|En plats för dig och mig||{{spotify|id=5gj1Sh6o6rV1ChHHLcmDqZ}} | |||
|- | |||
|Kärleken i byn|| | |||
|- | |||
|Vi är på väg|| | |||
|- | |||
|Skomakar Anton|| | |||
|- | |||
|Eva Lena|| | |||
|- | |||
|Änglahund|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 10.05|5]]''' || rowspan= "8"|Trond Erics||Jag kan se en stjerne falla||{{spotify|id=3a42EVZBdYxWxNTahvjmFZ}} | |||
|- | |||
|Swing & Rock'n' Roll||{{spotify|id=0ltjpwW20v89PppOAhIZqc}} | |||
|- | |||
|Finn Deg en Engel||{{spotify|id=20BJvNd5sfQ1Hk0LzxQMHK}} | |||
|- | |||
|Can't Get Enough of Your Love, Babe || | |||
|- | |||
|Together Again|| | |||
|- | |||
|Röda Rosor, Vita Lögner|| | |||
|- | |||
|Drömkvinnan|| | |||
|- | |||
|Flere Slike dager||{{spotify|id=2n4vNyWBlSpluwUxSOD2G2}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 10.06|6]]''' || rowspan= "6"|Tonix||Arrivederci Napoli|| | |||
|- | |||
|Jag tror på dig||{{spotify|id=5Ns8N5PnuNzVXWYTI2dEh8}} | |||
|- | |||
|Den som söker finner||{{spotify|id=61JAw9U8sDamHBUtSojEf4}} | |||
|- | |||
|Take good care of her|| | |||
|- | |||
|Åh Vilken underbar dag||{{spotify|id=2nbfilT6ljWDiIYmdtw9Eq}} | |||
|- | |||
|Ge mig en bukett med röda rosor|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 10.07|7]]''' ||rowspan= "7"| Jan Malmsjö & Leif Kronlunds storband||Bygga upp ett stort berg||{{spotify|id=6Rko0BQXzKuuNtsPvYQvSi}} | |||
|- | |||
|En sån underbar dag som idag|| | |||
|- | |||
|Om himlen och Österlen||{{spotify|id=2JDanVGPLrE314uTEqObUh}} | |||
|- | |||
|Never met a man i didn´t like|| | |||
|- | |||
|Under alla broar|| | |||
|- | |||
|En sång, en gång, för längesen||{{spotify|id=5YQfXf60bCgoX22sHaDRHi}} | |||
|- | |||
|Utan musiken||{{spotify|id=7A9O9zb7pv89vcjuSGHkMJ}} | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 10.08|8]]''' || rowspan= "7"|Mickeys||Du och jag och kärleken|| | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 10.08|8]]''' || rowspan= "7"|Mickeys||Du och jag och kärleken|| | ||
Rad 20: | Rad 120: | ||
||Candida|| | ||Candida|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 10.09|9]]''' || rowspan= "8"|Drifters ||Bugga natten lång|| | ||
|- | |||
|Bäst av allt|| | |||
|- | |||
|Nu lyfter vindarna||{{spotify|id=5BC6PIKgNuIDdZ8I8rRt2V}} | |||
|- | |||
|Det finns en||{{spotify|id=4DYwi3sbOsuNkpaIjhdGrB}} | |||
|- | |||
|Kärlekens låga||{{spotify|id=7FbjW9EblBgD3PahjywFmX}} | |||
|- | |||
|Everbody loves somebody|| | |||
|- | |||
|Lucky lips||{{spotify|id=04encWi7IIS2lpGntecNEc}} | |||
|- | |||
|Lycka till||{{spotify|id=6hSF2fDHxoGp8XTS5YL0A4}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 10.10|10]]''' || rowspan= "7"|Tiffany||Lika blå som dina ögon|| | |||
|- | |||
|Jag vill ha dig för alltid|| | |||
|- | |||
|Ge mig ett svar|| | |||
|- | |||
|Waves of friendship, En våg av vänskap|| | |||
|- | |||
|Gör det ikväll|| | |||
|- | |||
|Om du vill|| | |||
|- | |||
|Darling|| | |||
|- | |- | ||
|| | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 10.11|11]]''' || rowspan= "3"|Lotta Engbergs||Äntligen på väg||{{spotify|id=4FRwAnNJl6A1bQ29kuzM2a}} | ||
|- | |- | ||
|Vandrar i regnet|| | ||När jag vilar i din famn||{{spotify|id=3ZWGiZjjLItmAtlPSHKXgr}} | ||
|- | |||
|Vandrar i regnet||{{spotify|id=5KRWNV1dxF7jnJazisvMQg}} | |||
|- | |- | ||
| rowspan= "4"|Lotta Engbergs och Pernilla Emme||Juliette & Jonathan|| | | rowspan= "4"|Lotta Engbergs och Pernilla Emme||Juliette & Jonathan|| | ||
Rad 34: | Rad 164: | ||
|I'm Gonna Rock It|| | |I'm Gonna Rock It|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 10.12|12]]''' || rowspan= "8"|Curt Haagers ||Den gamla parken||{{spotify|id=1q0UjKMqHFfM4keSlxnkVT}} | |||
|- | |||
|Det liv jag delar med dig||{{spotify|id=0EGjC6wBltIuSa8KjAxlN8}} | |||
|- | |||
|Wonderland By Night||{{spotify|id=72T4w5HQOh3j2nqcI7MLdx}} | |||
|- | |||
|Det är kärlek||{{spotify|id=3OG9QgydYZ4GtECJnwByoi}} | |||
|- | |||
|My way|| | |||
|- | |||
|Regniga natt||{{spotify|id=5dXZgB9LC872ryrJkI701K}} | |||
|- | |||
|Tror du, du kan lura mej?||{{spotify|id=78GNFKZuYzALxGtAfGkCNJ}} | |||
|- | |||
|What You've Done to Me||{{spotify|id=72T4w5HQOh3j2nqcI7MLdx}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "13"| '''[[Avsnitt 10.13|13]]''' || rowspan= "8"|Simons||Novelty accordion|| | |||
|- | |||
|Ramona|| | |||
|- | |||
|Rysk Folksång|| | |||
|- | |||
|Jämtgubben||{{spotify|id=3krnKKqnHZ30lhFNPKsFfj}} | |||
|- | |||
|Hallå || | |||
|- | |||
|South of the border|| | |||
|- | |||
|Sail along silvery moon||{{spotify|id=596jmnB7g59voiqhsUbBMn}} | |||
|- | |||
|Karibiska nätter||{{spotify|id=6EXM6kK1SF63jyrLNxxSk7}} | |||
|- | |||
| rowspan= "5"|Pierre Eriksson||Sjösala vals || | |||
|- | |||
|Per Olsson hade en bonnagård|| | |||
|- | |||
|Blå anemonerna|| | |||
|- | |||
|De ä bar å åk || | |||
|- | |||
|Flottarkärlek|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 10.14|14]]''' || rowspan= "8"|Seastars||Midnight blue||{{spotify|id=7EoiFikfmDN2fclmdEUR2W}} | |||
|- | |||
|So long baby goodbye|| | |||
|- | |||
|Hos dig|| | |||
|- | |||
|Vem kan leva utan kärlek||{{spotify|id=6WVfceBr4UA3DdCKxE5VqM}} | |||
|- | |||
|We All Get Lucky Sometimes|| | |||
|- | |||
|Tjejen i huset mittemot||{{spotify|id=6kIplP9yt0hPdYmgq9tf3q}} | |||
|- | |||
|Ta en titt på kärleken|| | |||
|- | |||
|Only Sixteen|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 10.15|15]]''' || rowspan= "7"|Wizex ||Place De Trocadero||{{spotify|id=3TPAkIXX5oP0UVz62KghyG}} | |||
|- | |||
|Hip hop eller hula hula||{{spotify|id=1T2jO2MFv0kHjJHIbie2rH}} | |||
|- | |||
|Så bra som du|| | |||
|- | |||
|Är det konstigt att man längtar bort nån gång|| | |||
|- | |||
|Kom till mig|| | |||
|- | |||
|Där vallmoblomman står|| | |||
|- | |||
|Just med dig||{{spotify|id=6RBG4Ik6hcSwhN7RPiSRyf}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "13"| '''[[Avsnitt 10.16|16]]''' || rowspan= "8"|Ann-Cathrine Wiklanders||En symbol för kärleken|| | |||
|- | |||
|Kärlekens hav|| | |||
|- | |||
|Det är skönt att komma hem|| | |||
|- | |||
|Kärleken||{{spotify|id=2nMSTTqk45bXEdB78zZOHf}} | |||
|- | |||
|I washed my hands in muddy water|| | |||
|- | |||
|Vinden har vänt|| | |||
|- | |||
|När du ler|| | |||
|- | |||
|Dit vägarna bär|| | |||
|- | |||
| rowspan= "5"|Pierre Eriksson||En natt i Moskva|| | |||
|- | |||
|Tulpaner från Amsterdam|| | |||
|- | |||
|Streets of London|| | |||
|- | |||
|It's a Long Way to Tipperary|| | |||
|- | |||
|Avestaforsens brus|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 10.17|17]]''' || rowspan= "5"|Flamingokvintetten||Nu kommer vi|| | |||
|- | |||
|Sommarparty||{{spotify|id=3y6dPxBtNs1MZ3RoZxTGfk}} | |||
|- | |||
|Varenda liten dröm||{{spotify|id=2Q0jTUfTQ8zid1DXb9bdmi}} | |||
|- | |||
|När kommer du?||{{spotify|id=0hMThrMLgzIlvmb9sgxVRB}} | |||
|- | |||
|Kiss me quick|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Flamingokvintetten och Pierre Eriksson|| Så länge hjärtat slår|| | |||
|- | |||
|Hjärtat har sin själ|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 10.18|18]]''' || rowspan= "6"|Anders Engbergs ||Varje dag||{{spotify|id=3Edjgxv5BQ3nuB3E9klfo9}} | |||
|- | |||
|Stanna hos mig||{{spotify|id=0Mnn5DThdGHL03HSSbBAih}} | |||
|- | |||
|Om du vill ha mig|| | |||
|- | |||
|Av hela mitt hjärta||{{spotify|id=7yV3kvbhtXQ5oqVny3kBRn}} | |||
|- | |||
|Ge dig tid||{{spotify|id=4URSdEAMhKHn1e0ZYuNpEX}} | |||
|- | |||
|Mississippi||{{spotify|id=1h6CTjm4d7q3qTsoII6Ghf}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 10.19|19]]''' ||rowspan= "2"|Henrik Åberg||There Goes My Everything||{{spotify|id=49i4Vo8FUFvuN1JlP2A4Xz}} | |||
|- | |||
|Du är en del utav mej||{{spotify|id=7mMbbeZs09wQh8t1I2giVY}} | |||
|- | |||
|Kellys||Ett litet ljus||{{spotify|id=17iQlCYPYuHgHZtIEMsNaG}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Lasse Berghagen & Kellys||Bäst av allt|| | |||
|- | |||
|En kvastskaftsdans|| | |||
|- | |||
|I mina blommig sandaler|| | |||
|- | |||
|Sträck ut din hand|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "11"| '''[[Avsnitt 10.20|20]]''' ||rowspan= "2"|GöteborgsMusiken||Intåg i Sommarhagen|| | |||
|- | |||
|Gotländsk summarnatt|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|GöteborgsMusiken och Hans Josefsson||Då väntar jag vid vägarna|| | |||
|- | |||
|Inbjudan till Bohuslän || | |||
|- | |||
|GöteborgsMusiken och Göran Marcusson||Vid Frösö kyrka || | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Sten & Stanley||Sommar||{{spotify|id=57kgwk34LVTN6HCGMkqKgu}} | |||
|- | |||
|Jag vill vara din, Margareta||{{spotify|id=3KDLyp0cMrWeEZI1PTHYm5}} | |||
|- | |||
|Radio Luxemburg ||{{spotify|id=5L2cHtLEV1scL4rxozTPYN}} | |||
|- | |||
|Rosor Doftar Alltid Som Mest När Det Skymmer||{{spotify|id=6YaVKeFku5IIrn83QuBN0q}} | |||
|- | |||
|A Rockin' Good Way ||{{spotify|id=62tAtyrykJz3HbGP0kKEow}} | |||
|- | |||
|Bitvis ''(musikvideo)''||Loket|| | |||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> | ||
redigeringar