37 907
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) |
||
(8 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 154: | Rad 154: | ||
|You're the one that i want|| | |You're the one that i want|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 02.08|8]]'''||rowspan= "2"|Arvingarna||Linnea|| | | style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 02.08|8]]'''||rowspan= "2"|Arvingarna||Linnea||{{spotify|id=05V5d92EZ8s475wQR5Nn5H}} | ||
|- | |- | ||
|Prinsessan|| | |Prinsessan||{{spotify|id=5glBjGwA0Dpx2ioHejkMzv}} | ||
|- | |- | ||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Visa vid vinderns ängar|| | | rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Visa vid vinderns ängar|| | ||
Rad 163: | Rad 163: | ||
|- | |- | ||
|Det kommer aldrig va över för mig|| | |Det kommer aldrig va över för mig|| | ||
|- | |||
|} | |||
===Säsong 3=== | |||
<onlyinclude>{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! # !! Artist!! Låt!!Spotify | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.01|1]]''' ||rowspan= "2"|Martin Stenmarck||Any day now|| | |||
|- | |||
|Suspicious Minds|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Life is a highway|| | |||
|- | |||
|Gente di mare|| | |||
|- | |||
|Las Vegas|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.02|2]]''' ||rowspan= "2"|Babben Larsson||Tänkt på dig|| | |||
|- | |||
|När det var vi två|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Walking on sunshine|| | |||
|- | |||
|Too late for love|| | |||
|- | |||
|Gotländsk sommarnatt|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.03|3]]''' ||rowspan= "2"|Dotter||No Room For Love||{{spotify|id=3Xz5IqnHEeyJ9xnMJwXtla}} | |||
|- | |||
|Bulletproof||{{spotify|id=4RcEx6TvICENelSh3O7gvu}} | |||
|- | |||
| rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Blusette|| | |||
|- | |||
|Den långa ormen|| | |||
|- | |||
|Sommarsången|| | |||
|- | |||
|Photograph|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.04|4]]''' ||rowspan= "2"|Linnea Henriksson||Två delar||{{spotify|id=0uCloQwf4l6tszFVbPR5Fg}} | |||
|- | |||
||Sista vi sa till varandra||{{spotify|id=0lWV1bSR9gQVv5ogYssevK}} | |||
|- | |||
| rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Båtlåt|| | |||
|- | |||
|Inbjudan till bohuslän|| | |||
|- | |||
|Linnea|| | |||
|- | |||
|Kung av sand|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.05|5]]''' ||rowspan= "2"|Erik Segerstedt||Piece of me||{{spotify|id=5dXG1JUUtfijcZoiMMP3Ne}} | |||
|- | |||
|Come alive||{{spotify|id=4wOcXOrHhmaFYLkRl2DhVP}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Sunnanvind|| | |||
|- | |||
|Aguas de marco|| | |||
|- | |||
|Here comes the sun|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.06|6]]''' ||rowspan= "2"|Kiana||Lemonade||{{spotify|id=6mXCbiHcFrosLRz2Lnypsx}} | |||
|- | |||
|Were did you go||{{spotify|id=1tPzSRXNZbPKQbVh3yv7rs}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Ta mig till havet|| | |||
|- | |||
|Memory|| | |||
|- | |||
|Havet är djupt|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.07|7]]''' ||rowspan= "2"|Chris Kläfford||Dusklight||{{spotify|id=0MGhnQRyEecqKHG6Wfrgtf}} | |||
|- | |||
|Maybe it's just me||{{spotify|id=3RhPNBJGddtFSj4ZDkPXn3}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Happy|| | |||
|- | |||
|Vår bästa tid är nu|| | |||
|- | |||
|Joyride|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Bingolottos sommarkväll/Avsnitt 03.08|8]]''' ||rowspan= "4"|Arvingarna||I do||{{spotify|id=0pGX4KgirIW7JAHh93rzPU}} | |||
|- | |||
|Tänker inte alls gå hem||{{spotify|id=1KvqulVkQYJLDr660ACS2U}} | |||
|- | |||
|Eloise||{{spotify|id=4QZ6hp2CKRaZG5RI9zXQqg}} | |||
|- | |||
|Sommar i Göteborg||{{spotify|id=0H5A3FRMrWlk7WG3VxrL4n}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Visa vid vindens ängar|| | |||
|- | |||
|Sommaren är kort|| | |||
|- | |||
|Till slutet av augusti|| | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
redigeringar