37 941
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) mIngen redigeringssammanfattning |
||
(6 mellanliggande sidversioner av 2 användare visas inte) | |||
Rad 14: | Rad 14: | ||
==Avsnittslista== | ==Avsnittslista== | ||
<onlyinclude>{| class="wikitable" | <onlyinclude>{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | ||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; font-weight: bold;" | |||
|Bild ||# || style="width:100%"|Gäster|| Sändningsdatum || Video | |||
|- | |||
||[[Fil:1801.jpg|75px|link=Avsnitt 18.01]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18.01|1 - 308]]'''||[[Tommy Nilsson]], [[Wizex]]||{{nowrap|[[15 januari]] [[2000]]}}||{{youtube|id=LSwMl-ccK3k}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:1802.jpg|75px|link=Avsnitt 18.02]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18.02|2 - 309]]'''||[[Tom Horpestad]], [[Schytts]], [[Weeping Willows]]||{{nowrap|[[22 januari]] [[2000]]}}|| | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:1803.jpg|75px|link=Avsnitt 18.03]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18.03|3 - 310]]'''||[[Stefan Melander]], [[Anna Book]], [[Jill Johnson]], [[The Missing Fortnight]]||{{nowrap|[[29 januari]] [[2000]]}}|| | |||
|- | |- | ||
| ||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18. | |[[Fil:1804.jpg|75px|link=Avsnitt 18.04]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18.04|4 - 311]]'''||[[Mathias Franzén]], [[Anders Franzén]], [[Leif Witasp]], [[Antique]], [[Barbados]], [[André de Long]]||{{nowrap|[[5 februari]] [[2000]]}}|| | ||
|- | |- | ||
| ||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18. | |[[Fil:1805.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18.05|5 - 312]]'''||[[Markoolio]], [[Pugh Rogefeldt]]||{{nowrap|[[12 februari]] [[2000]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1806.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18.06|6 - 313]]'''||[[Andreas Johnson]], [[Sound Express]]||{{nowrap|[[19 februari]] [[2000]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1807.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18.07|7 - 314]]'''||[[Filippa Giordano]], [[Susanne Alfvengren]], [[Thorleifs]]||{{nowrap|[[26 februari]] [[2000]]}}|| | ||
|- | |- | ||
| ||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18. | |[[Fil:1808.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18.08|8 - 315]]'''||[[Grönwalls]], [[Savage Garden]]||{{nowrap|[[4 mars]] [[2000]]}}|| | ||
|- | |- | ||
| ||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18. | |[[Fil:1809.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18.09|9 - 316]]'''||[[Christer Björkman]], [[Richard Herrey]], [[Roger Pontare]]||{{nowrap|[[11 mars]] [[2000]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1810.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18.10|10 - 317]]'''||[[Johnny Logan]], [[Riverdance]]||{{nowrap|[[18 mars]] [[2000]]}}|| | ||
|- | |- | ||
| ||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18. | |[[Fil:1811.jpg|75px|link=Avsnitt 18.11]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18.11|11 - 318]]'''||[[Lisa Nilsson]], [[Sven-Ingvars]]||{{nowrap|[[25 mars]] [[2000]]}}||{{youtube|id=bOl3SIjJJBM}} | ||
|- | |- | ||
| ||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18. | |[[Fil:1812.jpg|75px|link=Avsnitt 18.12]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18.12|12 - 319]]'''||[[Elena Valente]], [[Nanne Grönvall]], [[Orup]]||{{nowrap|[[1 april]] [[2000]]}}||{{youtube|id=DQC9cat2p7I}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1813.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18.13|13 - 320]]'''||[[Javier]], [[Ann Sofia Kjellgren]], [[Robert Wells]], [[Tito Beltran]], [[Martin Stenmark]]||{{nowrap|[[8 april]] [[2000]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1814.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18.14|14 - 321]]'''||[[Helmut Lotti]], [[Lotta Engberg]]||{{nowrap|[[15 april]] [[2000]]}}|| | ||
|- | |- | ||
| ||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18. | |[[Fil:1815.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18.15|15 - 322]]'''||[[Blacknuss]], [[Hanna Hedlund]], [[Tore Skogman]]||{{nowrap|[[22 april]] [[2000]]}}|| | ||
|- | |- | ||
| ||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18. | |[[Fil:1816.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18.16|16 - 323]]'''||[[Aha]], [[Jojje Wadenius]], [[Nick Borgens]], [[Sarah Brightman]]||{{nowrap|[[29 april]] [[2000]]}}|| | ||
|- | |- | ||
| ||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18. | |[[Fil:1817.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18.17|17 - 324]]'''||[[Mikael Wiehe]], [[Sasha]]||{{nowrap|[[6 maj]] [[2000]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1818.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18.18|18 - 325]]'''||[[Brotherhood of Man]], [[Date]], [[Regina Lund]]||{{nowrap|[[13 maj]] [[2000]]}}|| | ||
|- | |- | ||
| ||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18. | |[[Fil:1819.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18.19|19 - 326]]'''||[[Cue]], [[Joyride]]||{{nowrap|[[20 maj]] [[2000]]}}|| | ||
|- | |- | ||
| ||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18. | |[[Fil:1820.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 18.20|20 - 327]]'''||[[Brainstorm]], [[Flamingokvintetten]], [[Jack Vreeswijk]]||{{nowrap|[[27 maj]] [[2000]]}}|| | ||
|- | |- | ||
| | ||[[Fil:1821.jpg|75px|link=Avsnitt 18.21]]||style="text-align: center;"| {{nowrap|'''[[Avsnitt 18.21|21 - 328]]'''}}||[[Dan Lexö]], [[Josefin Nilsson]], [[Oscar Fredriks flickkör]], [[Göteborgs gosskör]], [[Hans G Lindskog]], [[Helen Alfredsson]], [[Olsen Brothers]], [[Pontus Kåmark]], [[Roger Hodgson]], [[Staffan Hellstrand]], [[Stefan Odelberg]], [[Thomas Ravelli]]||{{nowrap|[[3 juni]] [[2000]]}} ||{{youtube|id=HcsG57rpZX0}} | ||
|[[Fil: | |||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> | ||
redigeringar