37 941
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) |
AleWi (diskussion | bidrag) |
||
Rad 14: | Rad 14: | ||
==Avsnittslista== | ==Avsnittslista== | ||
<onlyinclude>{| class="wikitable" | <onlyinclude>{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | ||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; font-weight: bold;" | |||
|Bild ||# || style="width:100%"|Gäster|| Sändningsdatum || Video | |||
|- | |||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1201.jpg|75px|link=Avsnitt 12.01]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12.01|1 - 193]]'''||[[Bengt Berntsson]], [[Bertil Johansson]], [[Karl-Alfred Jakobsson]], [[Ralf Edström]], [[Thorleifs]], [[Torbjörn Nilsson]]||{{nowrap|[[11 januari]] [[1997]]}}||{{youtube|id=rOSYBRWPftg}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1202.jpg|75px|link=Avsnitt 12.02]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12.02|2 - 194]]'''||[[Bengt Berntsson]], [[Bertil Johansson]], [[Karl-Alfred Jakobsson]], [[Ralf Edström]], [[Kellys]], [[Torbjörn Nilsson]]||{{nowrap|[[18 januari]] [[1997]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1203.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12.03|3 - 195]]'''||[[Candela]]||{{nowrap|[[25 januari]] [[1997]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1204.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12.04|4 - 196]]'''||[[Totta Näslund]]||{{nowrap|[[1 februari]] [[1997]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1205.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12.05|5 - 197]]'''||[[Tommys]]||{{nowrap|[[8 februari]] [[1997]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1206.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12.06|6 - 198]]'''||[[Lotta Engbergs]]||{{nowrap|[[15 februari]] [[1997]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1207.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12.07|7 - 199]]'''||[[Seastars]]||{{nowrap|[[22 februari]] [[1997]]}}|| | ||
||{{nowrap|[[ | |||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1208.jpg|75px|link=Avsnitt 12.08]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12.08|8 - 200]]'''||[[Arvingarna]], [[Barbados]], [[Björn Sprängare]], [[Henrik Åberg]], [[Jan Malmsjö]], [[Nick Borgens]], [[Nils Dahlbeck]], [[Lasse Berghagen]], [[Lasse Brandeby]], [[Kellys]], [[Lotta Engberg]], [[Flamingokvintetten ]], [[Sten & Stanley]], [[Sven-Ingvars]], [[Thorliefs]], [[Vikingarna | ||
]]||{{nowrap|[[1 mars]] [[1997]]}}||{{youtube|id=XJNeSlg_4KI}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1209.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12.09|9 - 201]]'''||[[Wizex]]||{{nowrap|[[8 mars]] [[1997]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1210.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12.10|10 - 202]]'''||[[Christina Lindberg]]||{{nowrap|[[15 mars]] [[1997]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1211.jpg|75px|link=Avsnitt 12.11]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12.11|11 - 203]]'''||[[Grönwalls]], [[Bengt Berntsson]], [[Bertil Johansson]], [[Karl-Alfred Jakobsson]], [[Ralf Edström]], [[Torbjörn Nilsson]], [[Stefan Cederlöv]]||{{nowrap|[[22 mars]] [[1997]]}}||{{youtube|id=GnfZm0qDh2E}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1212.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12.12|12 - 204]]'''||[[Tony Eriksson]]||{{nowrap|[[29 mars]] [[1997]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1213.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12.13|13 - 205]]'''||[[Flamingokvintetten]]||{{nowrap|[[5 april]] [[1997]]}}|| | ||
|- | |- | ||
| ||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12. | |[[Fil:1214.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12.14|14 - 206]]'''||[[Barbados]]||{{nowrap|[[12 april]] [[1997]]}}|| | ||
|- | |- | ||
| | | ||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12.15|15 - 207]]'''||[[Hasse Andersson]]||{{nowrap|[[19 april]] [[1997]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1216.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12.16|16 - 208]]'''||[[Roland Cedermark]]||{{nowrap|[[26 april]] [[1997]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1217.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12.17|17 - 209]]'''||[[Höilands]]||{{nowrap|[[3 maj]] [[1997]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1218.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12.18|18 - 210]]'''||[[Fernandoz]]||{{nowrap|[[10 maj]] [[1997]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:1220.jpg|75px|link=Avsnitt 12.20]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12.20|20]]'''||Anna Lindberg, Lasse Berghagen, Lasse Kronér, Tomas Ohlsson, Lennart Lindberg, Magnus Pettersson, Marks Orkesterförening, Musikskolans sånggrupp, Mats Paulson, Stig Pettersson||{{nowrap|[[24 maj]] [[1997]]}}||{{youtube|id=jDfWA7gmAaM}} | |[[Fil:1219.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 12.19|19 - 211]]'''||[[Stefan Borsch]]||{{nowrap|[[17 maj]] [[1997]]}}|| | ||
|- | |||
|[[Fil:1220.jpg|75px|link=Avsnitt 12.20]]||style="text-align: center;"| {{nowrap|'''[[Avsnitt 12.20|20 - 212]]'''}}||[[Anna Lindberg]], [[Lasse Berghagen]], [[Lasse Kronér]], [[Tomas Ohlsson]], [[Lennart Lindberg]], [[Magnus Pettersson]], [[Marks Orkesterförening]], [[Musikskolans sånggrupp]], [[Mats Paulson]], [[Stig Pettersson]]||{{nowrap|[[24 maj]] [[1997]]}}||{{youtube|id=jDfWA7gmAaM}} | |||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> | ||
redigeringar