Kategori:Årets unga ledare: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) (→2013) |
||
(En mellanliggande sidversion av samma användare visas inte) | |||
Rad 73: | Rad 73: | ||
{|class="sortable wikitable" | {|class="sortable wikitable" | ||
! Namn !! Klubb | ! Namn !! Klubb | ||
|- style="background-color:yellow" | |||
|Joakim Johansson||Tillberga Roosters | |||
|- | |- | ||
|Anna Lindqvist||Malmö Boxningsklubb | |Anna Lindqvist||Malmö Boxningsklubb | ||
|- | |- | ||
|Julia Sandqvist||Tranemo Gymnastikförening | |Julia Sandqvist||Tranemo Gymnastikförening | ||
|} | |||
==2014== | |||
{|class="sortable wikitable" | |||
! Namn !! Klubb | |||
|- style="background-color:#FFFFCC" | |||
|Jerry Klintin||Jivers Dancing Club, Växjö | |||
|- style="background-color:#FFFFCC" | |||
|Patrik Nilsson||IFK Arvidsjaur Fotboll | |||
|- style="background-color:#FFFFCC" | |||
|Batoul Raad||Ale Pyssel och Kulturförening | |||
|- | |||
|Martin Huld||Torsåkers IF | |||
|- | |||
|Theodor Stiebel||Wallinum Väpnarna | |||
|- | |- | ||
| | |Hanna Wallerman||Kungsbacka Basket | ||
|} | |} | ||
[[Kategori:Personer]] | [[Kategori:Personer]] |
Nuvarande version från 26 februari 2015 kl. 11.51
Årets unga ledare får 25.000 kr.
2008
Namn | Klubb | Ort |
---|---|---|
Martin Björgell | Bunkeflo Scoutkår | Bunkeflostrand |
Robert Söderlund | Bergnäsets AIK | Luleå |
Linda Tellström | Limhamns Bordtennisklubb | Oxie |
Vicktoria Brzuziewska | Kärra HF | Hisings Kärra |
Elin Tjäder | Härnösands AIK | Härnösand |
Emma Arnesson | Östersund-Frösö Slalomklubb | Frösön |
2009
Namn | Klubb | Ort |
---|---|---|
Josefin Ekström | BK Ore | Vinslöv |
Robin Slätt | Föreningen för hörselskadade och döva barn med familjer | Älvsjö |
Linda Karlsson | Råneå Brottarklubb | Råneå |
Anders Nyman | Kilafors Badmintonklubb | Kilafors |
Christian Svensson | Torne Hällestads IF | Torne |
Miranda Gunnarsson | GK Splitt |
2010
Namn | Klubb | Ort |
---|---|---|
Andreas Sundin & Lucas Dahl | Gasarna Speedway | Avesta |
Linda Andrén | Löftadalens Dragkampklubb | Frillesås |
Therese Larsson | Örnsköldsviks Gymnastikklubb | Örnsköldsvik |
2011
Namn | Klubb |
---|---|
Cissela Said | Alenius Husum IF |
Daniel Lindbledh | Hässelby Kälvesta Hockey |
Daniel Otterdahl | Hallands 4H |
2012
Namn | Klubb |
---|---|
Javier Villegas | Nynäshamns IF |
Ellen o Reilly | Aktiv Ungdom Bankeryd |
Erica Grebner | Linköpings Show & Paraddrill |
2013
Namn | Klubb |
---|---|
Joakim Johansson | Tillberga Roosters |
Anna Lindqvist | Malmö Boxningsklubb |
Julia Sandqvist | Tranemo Gymnastikförening |
2014
Namn | Klubb |
---|---|
Jerry Klintin | Jivers Dancing Club, Växjö |
Patrik Nilsson | IFK Arvidsjaur Fotboll |
Batoul Raad | Ale Pyssel och Kulturförening |
Martin Huld | Torsåkers IF |
Theodor Stiebel | Wallinum Väpnarna |
Hanna Wallerman | Kungsbacka Basket |
Sidor i kategorin "Årets unga ledare"
Denna kategori innehåller endast följande sida.