37 860
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(4 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 685: | Rad 685: | ||
|} | |} | ||
=== | ===Våren 1997=== | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
Rad 732: | Rad 732: | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
===Hösten 1997=== | |||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
Rad 738: | Rad 740: | ||
! style="width:100%"|Gäster | ! style="width:100%"|Gäster | ||
! Video | ! Video | ||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 1 september 1997|1 september 1997]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 8 september 1997|8 september 1997]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 15 september 1997|15 september 1997]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 22 september 1997|22 september 1997]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 29 september 1997|29 september 1997]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 6 oktober 1997|6 oktober 1997]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 13 oktober 1997|13 oktober 1997]]'''}}|| || | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:971020.jpg|75px|link=Avsnitt 20 oktober 1997]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 20 oktober 1997|20 oktober 1997]]'''}}||Sounders||{{youtube|id=a7dxj6r-7fg}} | |[[Fil:971020.jpg|75px|link=Avsnitt 20 oktober 1997]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 20 oktober 1997|20 oktober 1997]]'''}}||Sounders||{{youtube|id=a7dxj6r-7fg}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:971027.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 27 oktober 1997|27 oktober 1997]]'''}}|| || | |[[Fil:971027.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 27 oktober 1997|27 oktober 1997]]'''}}|| || | ||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 3 november 1997|3 november 1997]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 10 november 1997|10 november 1997]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 17 november 1997|17 november 1997]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 24 november 1997|24 november 1997]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 1 december 1997|1 december 1997]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 8 december 1997|8 december 1997]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 15 december 1997|15 december 1997]]'''}}|| || | |||
|- | |||
|} | |||
===Våren 1998=== | |||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! Bild | |||
! # | |||
! style="width:100%"|Gäster | |||
! Video | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 12 januari 1998|12 januari 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 19 januari 1998|19 januari 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 26 januari 1998|26 januari 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 2 februari 1998|2 februari 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 9 februari 1998|9 februari 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:980216.jpg|75px|link=Avsnitt 16 februari 1998]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 16 februari 1998|16 februari 1998]]'''}}||Stina Eriksson, Fritt Fram|| | |[[Fil:980216.jpg|75px|link=Avsnitt 16 februari 1998]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 16 februari 1998|16 februari 1998]]'''}}||Stina Eriksson, Fritt Fram|| | ||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 23 februari 1998|23 februari 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 2 mars 1998|2 mars 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 9 mars 1998|9 mars 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:980316.jpg|75px|link=Avsnitt 16 mars 1998]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 16 mars 1998|16 mars 1998]]'''}}||Tiffany||{{youtube|id=G7ytoodHdZo}} | |[[Fil:980316.jpg|75px|link=Avsnitt 16 mars 1998]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 16 mars 1998|16 mars 1998]]'''}}||Tiffany||{{youtube|id=G7ytoodHdZo}} | ||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 23 mars 1998|23 mars 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 30 mars 1998|30 mars 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 6 april 1998|6 april 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 13 april 1998|13 april 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:980420.jpg|75px|link=Avsnitt 20 april 1998]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 20 april 1998|20 april 1998]]'''}}||Loffes|| | |[[Fil:980420.jpg|75px|link=Avsnitt 20 april 1998]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 20 april 1998|20 april 1998]]'''}}||Loffes|| | ||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 27 april 1998|27 april 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:980504.jpg|75px|link=Avsnitt 4 maj 1998]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 4 maj 1998|4 maj 1998]]'''}}||Cosmos||{{youtube|id=cQv2FrvpbXE}} | |[[Fil:980504.jpg|75px|link=Avsnitt 4 maj 1998]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 4 maj 1998|4 maj 1998]]'''}}||Cosmos||{{youtube|id=cQv2FrvpbXE}} | ||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 11 maj 1998|11 maj 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 18 maj 1998|18 maj 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 25 maj 1998|25 maj 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
|} | |||
===Hösten 1998=== | |||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! Bild | |||
! # | |||
! style="width:100%"|Gäster | |||
! Video | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 31 augusti 1998|31 augusti 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 7 september 1998|7 september 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:980914.jpg|75px|link=Avsnitt 14 september 1998]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 14 september 1998|14 september 1998]]'''}}||Lena G's|| | |[[Fil:980914.jpg|75px|link=Avsnitt 14 september 1998]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 14 september 1998|14 september 1998]]'''}}||Lena G's|| | ||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 21 september 1998|21 september 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 28 september 1998|28 september 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 5 oktober 1998|5 oktober 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 12 oktober 1998|12 oktober 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:981019.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 19 oktober 1998|19 oktober 1998]]'''}}||Magnus Karlberg|| | |[[Fil:981019.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 19 oktober 1998|19 oktober 1998]]'''}}||Magnus Karlberg|| | ||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 26 oktober 1998|26 oktober 1998]]'''}}||Flamingokvintetten|| | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:981102.jpg|75px|link=Avsnitt 2 november 1998]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 2 november 1998|2 november 1998]]'''}}||Pierre Eriksson Trio||{{youtube|id=eL1bGYmfkfU}} | |[[Fil:981102.jpg|75px|link=Avsnitt 2 november 1998]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 2 november 1998|2 november 1998]]'''}}||Pierre Eriksson Trio||{{youtube|id=eL1bGYmfkfU}} | ||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 9 november 1998|9 november 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 16 november 1998|16 november 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 23 november 1998|23 november 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 30 november 1998|30 november 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 7 december 1998|7 december 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 14 december 1998|14 december 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 21 december 1998|21 december 1998]]'''}}|| || | |||
|- | |||
|} | |||
===Våren 1999=== | |||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! Bild | |||
! # | |||
! style="width:100%"|Gäster | |||
! Video | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 12 januari 1999|12 januari 1999]]'''}}||Susanna Pettersson, Sören Renulf, Sune Walderhorns trio|| | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 19 januari 1999|19 januari 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 26 januari 1999|26 januari 1999]]'''}}||Stefan Ljunqvist, Kållepojkarna|| | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 2 februari 1999|2 februari 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 9 februari 1999|9 februari 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 16 februari 1999|16 februari 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:990223.jpg|75px|link=Avsnitt 23 februari 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 23 februari 1999|23 februari 1999]]'''}}||Second Line Jazz Band||{{youtube|id=p3Hs3pNc9KA}} | |[[Fil:990223.jpg|75px|link=Avsnitt 23 februari 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 23 februari 1999|23 februari 1999]]'''}}||Second Line Jazz Band||{{youtube|id=p3Hs3pNc9KA}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:990302.jpg|75px|link=Avsnitt 2 mars 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 2 mars 1999|2 mars 1999]]'''}}||Göingeflickorna||{{youtube|id=PrMwqURIZoI}} | |[[Fil:990302.jpg|75px|link=Avsnitt 2 mars 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 2 mars 1999|2 mars 1999]]'''}}||Göingeflickorna||{{youtube|id=PrMwqURIZoI}} | ||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 9 mars 1999|9 mars 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 16 mars 1999|16 mars 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 23 mars 1999|23 mars 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 30 mars 1999|30 mars 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 6 april 1999|6 april 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:990413.jpg|75px|link=Avsnitt 13 april 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 13 april 1999|13 april 1999]]'''}}||Göteborgs Dragspelsgille||{{youtube|id=YpkDbjyaDvM}} | |[[Fil:990413.jpg|75px|link=Avsnitt 13 april 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 13 april 1999|13 april 1999]]'''}}||Göteborgs Dragspelsgille||{{youtube|id=YpkDbjyaDvM}} | ||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 20 april 1999|20 april 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:990427.jpg|75px|link=Avsnitt 27 april 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 27 april 1999|27 april 1999]]'''}}||Erik Lihms Duo||{{youtube|id=SQUEPpqLc_c}} | |[[Fil:990427.jpg|75px|link=Avsnitt 27 april 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 27 april 1999|27 april 1999]]'''}}||Erik Lihms Duo||{{youtube|id=SQUEPpqLc_c}} | ||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 4 maj 1999|4 maj 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:990511.jpg|75px|link=Avsnitt 11 maj 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 11 maj 1999|11 maj 1999]]'''}}||Trixi||{{youtube|id=oTW01ROnG7E}} | |[[Fil:990511.jpg|75px|link=Avsnitt 11 maj 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 11 maj 1999|11 maj 1999]]'''}}||Trixi||{{youtube|id=oTW01ROnG7E}} | ||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 18 maj 1999|18 maj 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 25 maj 1999|25 maj 1999]]'''}}||Stefan Ljungqvist, Lennart Palm|| | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 1 juni 1999|1 juni 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
|} | |||
===Hösten 1999=== | |||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! Bild | |||
! # | |||
! style="width:100%"|Gäster | |||
! Video | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:990831.jpg|75px|link=Avsnitt 31 augusti 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 31 augusti 1999|31 augusti 1999]]'''}}||Ronnie och Göran||{{youtube|id=i2-mCxl8glU}} | |[[Fil:990831.jpg|75px|link=Avsnitt 31 augusti 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 31 augusti 1999|31 augusti 1999]]'''}}||Ronnie och Göran||{{youtube|id=i2-mCxl8glU}} | ||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 7 september 1999|7 september 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 14 september 1999|14 september 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 21 september 1999|21 september 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 28 september 1999|28 september 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:991005.jpg|75px|link=Avsnitt 5 oktober 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 5 oktober 1999|5 oktober 1999]]'''}}||Lena Pålssons||{{youtube|id=5EdJ4qemw8o}} | |[[Fil:991005.jpg|75px|link=Avsnitt 5 oktober 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 5 oktober 1999|5 oktober 1999]]'''}}||Lena Pålssons||{{youtube|id=5EdJ4qemw8o}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:991010.jpg|75px|link=Avsnitt 10 oktober 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 10 oktober 1999|10 oktober 1999]]'''}}||Vikingarna, Michael Cedstrand, Gert Eklund, Pierre Eriksson||{{youtube|id=GvUqTRrHNUI}} | |[[Fil:991010.jpg|75px|link=Avsnitt 10 oktober 1999]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 10 oktober 1999|10 oktober 1999]]'''}}||Vikingarna, Michael Cedstrand, Gert Eklund, Pierre Eriksson||{{youtube|id=GvUqTRrHNUI}} | ||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 12 oktober 1999|12 oktober 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 19 oktober 1999|19 oktober 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 26 oktober 1999|26 oktober 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 2 november 1999|2 november 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 9 november 1999|9 november 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 16 november 1999|16 november 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 23 november 1999|23 november 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 30 november 1999|30 november 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 7 december 1999|7 december 1999]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 14 december 1999|14 december 1999]]'''}}||Barbados|| | |||
|- | |||
|} | |||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! Bild | |||
! # | |||
! style="width:100%"|Gäster | |||
! Video | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:000307.jpg|75px|link=Avsnitt 7 mars 2000]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 7 mars 2000|7 mars 2000]]'''}}||Kjell-Christers||{{youtube|id=14zCtNDNGug}} | |[[Fil:000307.jpg|75px|link=Avsnitt 7 mars 2000]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 7 mars 2000|7 mars 2000]]'''}}||Kjell-Christers||{{youtube|id=14zCtNDNGug}} | ||
Rad 778: | Rad 975: | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Kategori:Lokal-TV]] | [[Kategori:Lokal-TV]] |
redigeringar