37 860
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) |
AleWi (diskussion | bidrag) |
||
(2 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 75: | Rad 75: | ||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 26 februari 1990|26 februari 1990]]'''}}|| || | | ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 26 februari 1990|26 februari 1990]]'''}}|| || | ||
|- | |- | ||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 5 mars 1990|5 mars 1990]]'''}}|| || | |[[Fil:910305.jpg|75px|link=Avsnitt 5 mars 1990]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 5 mars 1990|5 mars 1990]]'''}}|| || | ||
|- | |- | ||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 12 mars 1990|12 mars 1990]]'''}}|| || | | ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 12 mars 1990|12 mars 1990]]'''}}|| || | ||
Rad 272: | Rad 272: | ||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 13 april 1992|13 april 1992]]'''}}|| || | | ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 13 april 1992|13 april 1992]]'''}}|| || | ||
|- | |- | ||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 20 april 1992|20 april 1992]] | | ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 20 april 1992|20 april 1992]]'''}}|| || | ||
|- | |- | ||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 27 april 1992|27 april 1992]]'''}}|| [[Seastars]]|| | | ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 27 april 1992|27 april 1992]]'''}}|| [[Seastars]]|| | ||
Rad 551: | Rad 551: | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
===Hösten 1995=== | ===Hösten 1995=== | ||
Rad 595: | Rad 593: | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
===Våren 1996=== | |||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
Rad 601: | Rad 601: | ||
! style="width:100%"|Gäster | ! style="width:100%"|Gäster | ||
! Video | ! Video | ||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 8 januari 1996|8 januari 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 15 januari 1996|15 januari 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 22 januari 1996|22 januari 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 29 januari 1996|29 januari 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 5 februari 1996|5 februari 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 12 februari 1996|12 februari 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 19 februari 1996|19 februari 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 26 februari 1996|26 februari 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:960304.jpg|75px|link=Avsnitt 4 mars 1996]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 4 mars 1996|4 mars 1996]]'''}}||Göteborgs dragspelsklubb, Mölndalsdansskola, Henrik Reinhold Wennerborn||{{youtube|id=7ZBsHN9nS_w}} | |[[Fil:960304.jpg|75px|link=Avsnitt 4 mars 1996]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 4 mars 1996|4 mars 1996]]'''}}||Göteborgs dragspelsklubb, Mölndalsdansskola, Henrik Reinhold Wennerborn||{{youtube|id=7ZBsHN9nS_w}} | ||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 11 mars 1996|11 mars 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 18 mars 1996|18 mars 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 25 mars 1996|25 mars 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 1 april 1996|1 april 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 8 april 1996|8 april 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 15 april 1996|15 april 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 22 april 1996|22 april 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 29 april 1996|29 april 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:960506.jpg|75px|link=Avsnitt 6 maj 1996]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 6 maj 1996|6 maj 1996]]'''}}||Beauty Boys, Vaudeville||{{youtube|id=9cwdu0sPXzk}} | |[[Fil:960506.jpg|75px|link=Avsnitt 6 maj 1996]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 6 maj 1996|6 maj 1996]]'''}}||Beauty Boys, Vaudeville||{{youtube|id=9cwdu0sPXzk}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:960513.jpg|75px|link=Avsnitt 13 maj 1996]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 13 maj 1996|13 maj 1996]]'''}}||Kållepojkarna och Legatokören||{{youtube|id=3DwKl6SsDD0}} | |[[Fil:960513.jpg|75px|link=Avsnitt 13 maj 1996]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 13 maj 1996|13 maj 1996]]'''}}||Kållepojkarna och Legatokören||{{youtube|id=3DwKl6SsDD0}} | ||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 20 maj 1996|20 maj 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
|} | |||
===Hösten 1996=== | |||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! Bild | |||
! # | |||
! style="width:100%"|Gäster | |||
! Video | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 2 september 1996|2 september 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 9 september 1996|9 september 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 16 september 1996|16 september 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 23 september 1996|23 september 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 30 september 1996|30 september 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 7 oktober 1996|7 oktober 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:961014.jpg|75px|link=Avsnitt 14 oktober 1996]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 14 oktober 1996|14 oktober 1996]]'''}}||Mingos||{{youtube|id=-Uk338Qniiw}} | |[[Fil:961014.jpg|75px|link=Avsnitt 14 oktober 1996]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 14 oktober 1996|14 oktober 1996]]'''}}||Mingos||{{youtube|id=-Uk338Qniiw}} | ||
|- | |- | ||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 21 oktober 1996|21 oktober 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 28 oktober 1996|28 oktober 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 4 november 1996|4 november 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 11 november 1996|11 november 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 18 november 1996|18 november 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 25 november 1996|25 november 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 2 december 1996|2 december 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 9 december 1996|9 december 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
| ||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 16 december 1996|16 december 1996]]'''}}|| || | |||
|- | |||
|} | |||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! Bild | |||
! # | |||
! style="width:100%"|Gäster | |||
! Video | |||
|- | |||
|[[Fil:970113.jpg|75px|link=Avsnitt 13 januari 1997]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 13 januari 1997|13 januari 1997]]'''}}||Amadeus||{{youtube|id=SPZBXtGKBa4}} | |[[Fil:970113.jpg|75px|link=Avsnitt 13 januari 1997]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 13 januari 1997|13 januari 1997]]'''}}||Amadeus||{{youtube|id=SPZBXtGKBa4}} | ||
|- | |- |
redigeringar