38 030
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(11 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 24: | Rad 24: | ||
||Ta av dig skona|| | ||Ta av dig skona|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" |'''[[Avsnitt 18. | | style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 18.02|2]]''' || rowspan= "3"|Schytts||Ingen har älskat så||{{spotify|id=0z7cnuL8GDvSTHRSU6eyky}} | ||
|- | |- | ||
| | |En ros i solsken||{{spotify|id=0z7cnuL8GDvSTHRSU6eyky}} | ||
|- | |- | ||
| | |Ett fenomen||{{spotify|id=739OVhobk34agJaq7YaPmA}} | ||
|- | |||
| rowspan= "2"|Weeping Willows||Endless Night||{{spotify|id=6ussANjFWJgX70FFLJsEeI}} | |||
|- | |- | ||
| | |True to you||{{spotify|id=23uUwJYTg9WF7QzfFdxe1r}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 18. | | style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 18.03|3]]''' ||rowspan= "3"|Anna Book||Hon älskade mig|| | ||
|- | |||
|Vara Vänner|| | |||
|- | |||
|ABC ''(special text)''|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Jill Johnson||Secrets in my life||{{spotify|id=0uasMJR38h33fvMLzVGeX8}} | |||
|- | |||
|When I look at you||{{spotify|id=5P3L2zclR9y5hnfC36DWbI}} | |||
|- | |||
|The Missing Fortnight||I say a little praye|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 18.04|4]]''' ||rowspan= "2"|Barbados||Rosalita||{{spotify|id=4QxXNdCrDS9FhBNOJBiXBt}} | |||
|- | |||
|Sway||{{spotify|id=0YoukIUqo6hIsXlP9qIPVw}} | |||
|- | |||
|André De Lange||Same Ol' Story||{{spotify|id=4JVnxWYUygOauIkUG9aKU4}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Antique||Opa opa||{{spotify|id=7IOlbck6GABZ4LKKt33qgp}} | |||
|- | |||
|Dinata dinata||{{spotify|id=5A5uM3HujAhcuHF3M5jIx1}} | |||
|- | |||
|Mera mati mera|| {{spotify|id=50kNnK47nYf6qp2cjsXVuN}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 18.05|5]]''' || rowspan= "2"|Markoolio ||Roberta|| | |||
|- | |||
|Gör det igen||{{spotify|id=3t3BoyF504aIWMkvx627Zd}} | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Pugh Rogefeldt||Små lätta moln||{{spotify|id=73DZ1s6yXJdhJN5PLVgZMO}} | |||
|- | |||
|En medelklass lågutbildad man||{{spotify|id=190n9fHcHsUBnFNiPJ6gF4}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 18.06|6]]''' || rowspan= "2"|Andreas Johnson||Glorious||{{spotify|id=3Mx6U6CpcvLj4fHYneg5RB}} | |||
|- | |||
|The games we play||{{spotify|id=0S2OjZDtyVQYZ7n2p5QaW7}} | |||
|- | |||
|Sound Express och Peter Lundblad ||Den dagen|| | |||
|- | |||
|Sound Express||Som det faller|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 18.07|7]]''' || rowspan= "2"|Filippa Giordano||Casta Diva||{{spotify|id=7u1j37XtOkj088I50AHc9Z}} | |||
|- | |||
|You are the one||{{spotify|id=1u7RmD5WbW9LfFCuu2t8M7}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Susanne Alfvengren||När vi rör varann|| | |||
|- | |||
|Nära|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Thorleifs||Ingen är som du min kära||{{spotify|id=3lJzwTerS9HRd1SOb0OwQO}} | |||
|- | |||
|Älskar du mig än, som förr||{{spotify|id=5sP3FqoNpHKdiB4Ilubs1s}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 18.08|8]]''' ||rowspan= "2"|Savage Garden||I knew I loved you||{{spotify|id=0dQ8sFlmQakH1r2r9IqlYH}} | |||
|- | |||
|Crash & Burn||{{spotify|id=2iHjjXPZQHrIGXv9jhUzjy}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Grönwalls||Visa vad du går för||{{spotify|id=6v4mcnCVDI12MS2U26TnbY}} | |||
|- | |||
|Mañana||{{spotify|id=3TZhEeEPaBrIoFMe20w5K7}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "14"|'''[[Avsnitt 18.09|9]]''' ||rowspan= "7"|Christer Björkman och Rickard Herrey||Nel blu dipinto di blu|| | |||
|- | |||
|Djingis Khan|| | |||
|- | |||
|A-Ba-Ni-Bi|| | |||
|- | |||
|Diva|| | |||
|- | |||
|Just a little bit|| | |||
|- | |||
|Imorgon är en annan dag|| | |||
|- | |||
|En dag|| | |||
|- | |||
|Christer Björkman||Hallelujah|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Rickard Herrey||Love shine a light|| | |||
|- | |||
|La det swinge|| | |||
|- | |||
|Högt över havet|| | |||
|- | |||
|Roger Pontare||När Vindarna viskar mitt namn||{{spotify|id=1nSyBcZr8IS9wZcFyvqqE7}} | |||
|- | |||
|Siw Malmkvist||Augustin||{{spotify|id=4GlmFnOIL7iz1jE2yYxyaV}} | |||
|- | |||
|Husbandet ''(bingomusik)''||Det blir alltid värre framåt natten || | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 18.10|10]]''' ||rowspan= "2"|Johnny Logan||What's Another Year||{{spotify|id=51hipIpHYmj2Qh2tyQ32h6}} | |||
|- | |||
|Sarah's at the Window||{{spotify|id=35ajkcPPGOi06vJNZulf3O}} | |||
|- | |||
|Riverdance||Home and the Heartland|| | |||
|- | |||
|Lasse Kronér och Johnny Logan||Danny Boy|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet||I Still Haven't Found What I'm Looking For || | |||
|- | |||
||Danny Boy|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 18.11|11]]''' || rowspan= "2"|Sven-Ingvars||Jag ringer på fredag||{{spotify|id=709uTN6yYi0wvFuDz87PQL}} | |||
|- | |- | ||
||Här nere på jorden|| | ||Här nere på jorden|| | ||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"|Lisa Nilsson||Tror på dig|| | |rowspan= "2"|Lisa Nilsson||Tror på dig||{{spotify|id=434XYalQoJ0f7AVXnlO8NI}} | ||
|- | |- | ||
||Kommer du ihåg|| | ||Kommer du ihåg||{{spotify|id=3g06Hixvnd47oPkhxweYOw}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"|'''[[Avsnitt 18.12|12]]''' || rowspan= "2"|Nanne Grönwall ||Svarta änkan|| | | style="text-align: center;" rowspan= "8"|'''[[Avsnitt 18.12|12]]''' || rowspan= "2"|Nanne Grönwall ||Svarta änkan|| | ||
Rad 56: | Rad 158: | ||
|Jag ska fånga en ängel|| | |Jag ska fånga en ängel|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"|'''[[Avsnitt 18. | | style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 18.13|13]]''' ||Javiera||Andale Mi Corazon||{{spotify|id=3tCI2zbvDJlsdcccEybCD8}} | ||
|- | |||
|Robert Wells, Martin Stenmarck & Sofia Källgren||Rockaria|| | |||
|- | |||
|Robert Wells & Tito Beltrán||Funiculi, Funicula||{{spotify|id=5vtJsJSbODR0hlzhVoAbUa}} | |||
|- | |||
|Robert Wells och Sofia Källgren ||La Samba Luca|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 18.14|14]]''' ||rowspan= "2"|Helmut Lotti||Amazing Grace|| | |||
|- | |||
|Comme Facette Mammeta|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Lotta Engbergs||En liten stund på jorden||{{spotify|id=2HAdwwHgSkyjg1tJBlqTvZ}} | |||
|- | |||
|Tennessee Waltz||{{spotify|id=5NwhArDGVnLLMnIxL64sZu}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"|'''[[Avsnitt 18.15|15]]''' ||Blacknuss||Thinking of you||{{spotify|id=4U93TIa0X6jGQrTBGTkChH}} | |||
|- | |||
|Hanna Hedlund||Anropar försvunnen||{{spotify|id=1eVSgfj4JN9T5RE5seKYXN}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Thore Skogman||Evert Taube|| | |||
|- | |||
|Färden till Blåkulla|| | |||
|- | |||
|Thore Skogman & Lasse Kronér||Bingo för mig|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet||Nu är det jul igen|| | |||
|- | |||
|Kycklingpolka|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"|'''[[Avsnitt 18.16|16]]''' ||a-ha||Summer moved on||{{spotify|id=5B4zeNK0P1d85xo55Sonih}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Nick Borgens orkester||Du gör mig lycklig|| | |||
|- | |||
|Ingen i världen är så gó som du|| | |||
|- | |||
|Nick Borgen||We are the winners|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Sarah Brightman||Scarborough Fair||{{spotify|id=2QjujWwQ3oZploBwCC4FFq}} | |||
|- | |||
|Figlio Perduto||{{spotify|id=19w02bnuZIdzugvBGfkPv5}} | |||
|- | |||
|Husbandet ''(barntävlingen)''||Brevet från Lillan|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Trubbel|| | |||
|- | |||
|Inbjudan till Bohuslän|| | |||
|- | |||
|Hear there and everywhere|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 18.17|17]]''' ||rowspan= "3"|Mikael Wiehe||Det här är ditt land||{{spotify|id=0PCQwpKPPhLOStpO5xWIH3}} | |||
|- | |||
|Vem kan man lita på||{{spotify|id=10MaroiiRrnu0zO7MBZSZc}} | |||
|- | |||
|Allt har sin timme (Till mina döttrar)||{{spotify|id=5Ex2LegakkcF6Z7FqJMK64}} | |||
|- | |||
|Sasha||Let me be the one||{{spotify|id=3bFJ5VAvKIrJlHmOBcDK1E}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"|'''[[Avsnitt 18.18|18]]''' ||rowspan= "2"|Brotherhood of Man||Save Your Kisses For Me||{{spotify|id=3N2bG5Xz9LL1kge8OJV7cA}} | |||
|- | |||
|Got To Get You Into My Life||{{spotify|id=3RIudqdFdCLnFVcj6fvWw9}} | |||
|- | |||
|Date||Te Quiero||{{spotify|id=57X58mjj6GcNVuDOiInmc4}} | |||
|- | |||
|Regina Lund||Miss Colourful||{{spotify|id=5yfIehWyCVIdB3BXmKcJ0w}} | |||
|- | |||
|Husbandet ''(bingomusik)''||Halleluja|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 18.19|19]]''' ||rowspan= "2"|Cue||Burnin'||{{spotify|id=7CnmrH37yHub8PoKFaGUo5}} | |||
|- | |||
|Sway||{{spotify|id=6OdjJYTt4uEeisrMIF8SiV}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Joyride||Joey||{{spotify|id=4R6KTrDQ5rfLfmf2v0yBtp}} | |||
|- | |||
|Godmorgon världen||{{spotify|id=66TuMI1ntbev1HScfq9kqG}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"|'''[[Avsnitt 18.20|20]]''' ||rowspan= "2"|Brainstorm ||My Star ||{{spotify|id=0RsXDTuwqJPeWOWDX0acHk}} | |||
|- | |- | ||
|Weekends Are Not My Happy Days||{{spotify|id=1t2TYPoCfWdCY8MCGASawk}} | |Weekends Are Not My Happy Days||{{spotify|id=1t2TYPoCfWdCY8MCGASawk}} | ||
|- | |||
|rowspan= "3"|Flamingokvintetten||Hon är sexton år idag||{{spotify|id=0HvE4G3075tefuaO6DhyF5}} | |||
|- | |||
|Sjätte september||{{spotify|id=3L5el2JNEBXdxqa8mCBOeq}} | |||
|- | |||
|Där näckrosen blommar||{{spotify|id=7nl5iDTzjrfke7RfOjleuZ}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Jack Vreeswijk||Felicia adjö|| | |||
|- | |||
|Somliga går i trasiga skor|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Att angöra en brygga|| | |||
|- | |||
|Visa vid vindens ängar|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "13"|'''[[Avsnitt 18.21|21]]''' || rowspan= "4"|Roger Hodgson||Take The Long Way Home|| | | style="text-align: center;" rowspan= "13"|'''[[Avsnitt 18.21|21]]''' || rowspan= "4"|Roger Hodgson||Take The Long Way Home|| | ||
Rad 86: | Rad 278: | ||
|Summertime|| | |Summertime|| | ||
|- | |- | ||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> | ||
redigeringar