Soundtrack/Säsong 14: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 79: | Rad 79: | ||
|- | |- | ||
|Skvaller och gamla vanor|| | |Skvaller och gamla vanor|| | ||
|- | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 14.06|6]]''' || rowspan= "7"|Mats Rådberg & Rankarna ||Vid den är tiden|| | |||
|- | |||
|Peta in en pinne i brasan|| | |||
|- | |||
|I Wasn't Fooling Around|| | |||
|- | |||
|Heart Full of Rain|| | |||
|- | |||
|Du kan alltid lita på pojkarna över 35|| | |||
|- | |||
|Det ska va mulliga tjejer|| | |||
|- | |||
|När jag ser dig|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "37"| '''[[Avsnitt 14.10|10]]''' || rowspan= "29"|Ann-Louise Hanson, Lill-Babs och Siw Malmqvist||Den som glad är|| | | style="text-align: center;" rowspan= "37"| '''[[Avsnitt 14.10|10]]''' || rowspan= "29"|Ann-Louise Hanson, Lill-Babs och Siw Malmqvist||Den som glad är|| | ||
Rad 154: | Rad 169: | ||
|Don't Slam the Door ||{{spotify|id=2HZGdUUSaRhIH8MgSo6o7e}} | |Don't Slam the Door ||{{spotify|id=2HZGdUUSaRhIH8MgSo6o7e}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 14.11|11]]''' || rowspan= "6"|Lasse Stefanz||Tomma Löften, Tomma Ord||{{spotify|id=6lJeMAtLbmYuuYRobEk7YI}} | ||
|- | |- | ||
||Du kan tro på mitt ord||{{spotify|id=2dxiub19asovnm1VHE1Unh}} | ||Du kan tro på mitt ord||{{spotify|id=2dxiub19asovnm1VHE1Unh}} | ||
Rad 163: | Rad 178: | ||
|- | |- | ||
||Den Gamla Grinden||{{spotify|id=4hBiwLgPvmfRpBqTT7bMQs}} | ||Den Gamla Grinden||{{spotify|id=4hBiwLgPvmfRpBqTT7bMQs}} | ||
|- | |||
||Främling|| | |||
|- | |- | ||
||Lasse Stefanz & Christina Lindberg||De sista ljuva åren||{{spotify|id=73vSUsadNF7qNzaUezyvjV}} | ||Lasse Stefanz & Christina Lindberg||De sista ljuva åren||{{spotify|id=73vSUsadNF7qNzaUezyvjV}} | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 14.12|12]]''' || rowspan= "7"|Sonya Hedenbratt och Sven-Eric Dahlbergs orkester||Låt hjärtat va’ me|| | |||
|- | |||
|Just idag|| | |||
|- | |||
|Rundturen i Göteborg|| | |||
|- | |||
|Åh Soffipropp|| | |||
|- | |||
|Taking A Chance Of Love|| | |||
|- | |||
|Så nära som nu|| | |||
|- | |||
|All of me|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 14.14|14]]''' || rowspan= "6"|Cleo & Grabbarna||Kärleken har fått mig att förstå|| | | style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 14.14|14]]''' || rowspan= "6"|Cleo & Grabbarna||Kärleken har fått mig att förstå|| |