Soundtrack/Säsong 63: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 259: | Rad 259: | ||
|- | |- | ||
|It's the Most Wonderful Time of the Year|| | |It's the Most Wonderful Time of the Year|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "15"| '''[[Avsnitt 63.18|18]]''' ||rowspan= "2"|Arvingarna||Klart de ska bli jul||{{spotify|id=3MdqzcjluoNb75BPRcbn75}} | |||
|- | |||
|Rudolf med röda mulen||{{spotify|id=5eNSKo61MmNFC4gokILTDp}} | |||
|- | |||
|Helen Sjöholm & Anna Stadling||Precis som i sagorna||{{spotify|id=1OhY5AKPylikmtwlFbA6cG}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Anna Bergendahl||Merry Christmas Everyone||{{spotify|id=5zEmDMGb1R3kySj8ckLHZk}} | |||
|- | |||
|Is christmas here soon||{{spotify|id=2tNBHN2FCpnT7EdMdBlB7P}} | |||
|- | |||
|Måns Zelmerlöw & Carola Häggkvist||Let´s Sing (It´s Christmas Time)||{{spotify|id=62ca8P1TbUztfy5g8gDTku}} | |||
|- | |||
|Chris Kläfford||Santa Claus is coming to town||{{spotify|id=6peueEY0Ym1ZmmPoBw8cgK}} | |||
|- | |||
|Tone Sekelius||Crying on Christmas||{{spotify|id=6vl9zkKhLUD2wlHdQ6q5r2}} | |||
|- | |||
|Sanna Nielsen||River||{{spotify|id=6uyRHoBrjFk8ylrPpzXxHV}} | |||
|- | |||
|Rickard Söderberg||O helga natt||{{spotify|id=6jGmNKc8eKHU8h7FsttRXz}} | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Husbandet ''(bingomusik)''||Jingle bells|| | |||
|- | |||
|Rudolf med röda mulen|| | |||
|- | |||
|Sleigh ride|| | |||
|- | |||
|Come Whatever, Come What May|| | |||
|- | |||
|Have Yourself A Merry Little Christmas || | |||
|- | |- | ||
|} | |} |