Spelomgångar av Superchansen: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
AleWi (diskussion | bidrag) |
AleWi (diskussion | bidrag) |
||
Rad 128: | Rad 128: | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 23.17|17]]'''||'''Kristina:''' 1.000.000 kr||'''Lis-Britt:''' 146.000 kr||'''Siv:''' 120.000 kr | |style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 23.17|17]]'''||'''Kristina:''' 1.000.000 kr||'''Lis-Britt:''' 146.000 kr||'''Siv:''' 120.000 kr | ||
|} | |||
===Säsong 24=== | |||
{|class="wikitable" | |||
|- | |||
! # | |||
! Superchansspelaren | |||
! colspan= "2" |Kontantvinnare | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.01|1]]'''||'''Conny:''' 5.000.000 kr||'''Mikael:''' 185.000 kr||'''Lennart:''' 135.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.02|2]]'''||'''Sten-Olof:''' 5.250.000 kr||'''Kristoffer:''' 185.000 kr||'''Anna-Stina:''' 162.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.03|3]]'''||'''Irja:''' 2.000.000 kr||'''Marguerite:''' 170.000 kr||'''Kent:''' 162.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.04|4]]'''||'''Allan:''' 500.000 kr||'''Olle:''' 188.000 kr||'''Evert:''' 120.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.05|5]]'''||'''Madeleine:''' 1.000.000 kr||'''Christer:''' 195.000 kr||'''Eva:''' 162.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.06|6]]'''||'''Ing-Britt,:''' 1.500.000 kr||'''Kerstin:''' 173.000 kr||'''Ulla:''' 150.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.07|7]]'''||'''Benny:''' 1.250.000 kr||'''Eva:''' 135.000 kr||'''Kristina:''' 131.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.08|8]]'''||'''Lars:''' 1.000.000 kr||'''Britt:''' 185.000 kr||'''Nils:''' 146.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.09|9]]'''||'''Lena:''' 2.000.000 kr||'''Anki:''' 212.000 kr||'''Sallert:''' 135.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.10|10]]'''||'''Marita:''' 5.000.000 kr||'''Greta:''' 188.000 kr||'''Björn:''' 120.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.11|11]]'''||'''Anita:''' 1.000.000 kr||'''Anna:''' 185.000 kr||'''Tage:''' 135.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.12|12]]'''||'''Per-Ulf:''' 2.000.000 kr||'''Benny:''' 196.000 kr||'''Björn:''' 135.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.13|13]]'''||'''Satu:''' 1.000.000 kr||'''Gunni:''' 188.000 kr||'''Ingmar:''' 135.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.14|14]]'''||'''Lars:''' 2.000.000 kr||'''Mona:''' 162.000 kr||'''Kari:''' 131.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.16|16]]'''||'''Eva:''' 2.000.000 kr||'''Bengt:''' 135.000 kr||'''Karl-Erik:''' 131.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.17|17]]'''||'''Pierre:''' 500.000 kr||'''Ulla:''' 177.000 kr||'''Kontrollanten:''' 120.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.18|18]]'''||'''Gun:''' 2.500.000 kr||'''Gull-Britt:''' 162.000 kr||'''Monica:''' 135.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.19|19]]'''||'''Else-Marie:''' 1.250.000 kr||'''Tommy:''' 185.000 kr||'''Kristin:''' 177.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.20|20]]'''||'''Per:''' 1.000.000 kr||'''Ulla:''' 188.000 kr||'''Harry:''' 185.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.21|21]]'''||'''Jan Eric:''' 1.750.000 kr||'''Anna:''' 146.000 kr||'''Bo:''' 135.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 24.22|22]]'''||'''Lena:''' 3.250.000 kr||'''Lilian:''' 162.000 kr||'''Kjell-Ove:''' 146.000 kr | |||
|} | |} |