38 007
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) mIngen redigeringssammanfattning |
||
(17 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 6: | Rad 6: | ||
! # !! Artist!! Låt!!Spotify | ! # !! Artist!! Låt!!Spotify | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "14"| '''[[Avsnitt 25.01|1]]''' || rowspan= "3"|Per Gessle||Promenad genom stan||{{spotify|id=4E77kwotADYKKEsv8kg8XL}} | ||
|- | |- | ||
|| | ||Tycker om när du tar på mig||{{spotify|id=3ZFmytdiIda4hXObbBO5c6}} | ||
|- | |- | ||
|| | |Här kommer alla känslorna (på en och samma gång)||{{spotify|id=3dyHvTXrfU6wZbuxl6h3H3}} | ||
|- | |||
||Sarah Brightman ||Harem||{{spotify|id=6xeuqN1Pd8MO2uMGifNrFD}} | |||
|- | |||
|rowspan= "6"| Lasse Stefanz||Det här är bara början||{{spotify|id=4szSPrCmdg1JbR8Jt9AfmG}} | |||
|- | |||
|Oklahoma||{{spotify|id=4W2KJ4qfXrwPAz8sdKRL0z}} | |||
|- | |||
|Oh Julie||{{spotify|id=7vJ8v7qaSG4fMQbpmh8Meh}} | |||
|- | |||
|Österlenvisan||{{spotify|id=0wrYPBtF2arLse3YuQNwiy}} | |||
|- | |||
|Du försvann som en vind||{{spotify|id=3BxQhaRuWKmI5z8ryFCVlm}} | |||
|- | |||
|Peppelinos Bar||{{spotify|id=4RyjKCD7vFGxhaHHotWMfH}} | |||
|- | |||
||Sofia Lüning och David Lundqvist||The happy farmer/Red wing|| | |||
|- | |||
| rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||Nu har jag fått den jag vill ha|| | |||
|- | |||
||If you leave me now|| | |||
|- | |||
||Mälarö kyrka|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 25.02|2]]''' || rowspan= "2"|Owe Törnqvist||Torsten på skorsten||{{spotify|id=4JWgkCxoUlrZsCIVKci3Ww}} | |||
|- | |||
|Varm korv boogie||{{spotify|id=41xKD6eDQj55J1mEeGSFaI}} | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Pretenders||Saving grace|| | |||
|- | |||
|Brass in pocket||{{spotify|id=6YrHQ3Uv9YXK2gJNVTlT8P}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||Hymn to her|| | |||
|- | |||
||Liksom en herdinna|| | |||
|- | |||
||El condor pasa|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 25.03|3]]''' || rowspan= "2"|Sten & Stanley ||Vild och lite galen||{{spotify|id=3KQ7z0NDiWLDdKGu0P8MSb}} | |||
|- | |||
||Medan jorden går ett varv||{{spotify|id=4au8XNqyvbh127fVj72oCE}} | |||
|- | |||
||Sahlene||We're unbreakable||{{spotify|id=5BJIC2mvA0kpXARmAFKmx7}} | |||
|- | |- | ||
| rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||That´s all|| | | rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||That´s all|| | ||
Rad 17: | Rad 59: | ||
|- | |- | ||
||A child is born|| | ||A child is born|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 25.04|4]]''' || Peter Lundblad||Lite värre utan dig || | |||
|- | |||
|Peter Lundblad, Lotta Engberg och Lasse Kronér||Ta mig till havet|| | |||
|- | |||
||Anna-Lotta Larsson|| Kärleken förde oss samman||{{spotify|id=66JYPRUAJCaseV3bSjl8Gg}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||Farewell my loveloy|| | |||
|- | |||
||Runes vals|| | |||
|- | |||
||Mandy|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 25.05|5]]''' || Lena Philipsson||Why||{{spotify|id=624J2v7vxpMVoNv5FyrP6D}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Ola Magnell||Bruten vinge||{{spotify|id=6lQDGplL5uVB1pK9sppZsy}} | |||
|- | |||
||Sisyfos (Ta mig hem)||{{spotify|id=3knEhQ57Bv6W0Ek3hARvT6}} | |||
|- | |||
||Svenne Rubins||Långa bollar på Bengt||{{spotify|id=5yp9VtCVyRyBbagiJCZOvE}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Ljus och värme|| | |||
|- | |||
||Exodus|| | |||
|- | |||
||Dansevise|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 25.06|6]]''' || Lene Marlin|| You weren´t there||{{spotify|id=3cFSX3IMMqXvRhJdT6Dq3I}} | |||
|- | |||
|Karin Glenmark||Somewhere|| | |||
|- | |||
||Karin Glenmark och Lasse Kronér||Drömmar av glass | |||
|- | |||
| rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Send in the clowns|| | |||
|- | |||
||Maria|| | |||
|- | |||
||Guldet blev till sand|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 25.07|7]]''' || Pugh Rogelfeldht, Janne Lucas och The Boppers ||Vandrar i ett regn|| | |||
|- | |||
||Pugh Rogelfeldht||Små lätta moln||{{spotify|id=73DZ1s6yXJdhJN5PLVgZMO}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Per Myrberg||Calle Schewens vals||{{spotify|id=1rkNVQ9n6VPRoDAo7EDGSa}} | |||
|- | |||
||Brittisk ballad||{{spotify|id=3lE0QgkiI9Q8PXAJqA7eAK}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Java live|| | |||
|- | |||
|Black Coffee|| | |||
|- | |||
|Brazil|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 25.08|8]]''' || Nina & Kim||Om du stannar hos mig||{{spotify|id=2v8ic7mLABHdTlBq8jTiIj}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Christer Sjögren||Så skimrande var aldrig havet||{{spotify|id=53oCqLpUGRob2R1NHCSpii}} | |||
|- | |||
|Jag älskar bara mer||{{spotify|id=3P4uZIeo7lR5TgiGmpbg4g}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Sealed with a kiss|| | |||
|- | |||
|Mellan dröm och verklighet|| | |||
|- | |||
|Alone again|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 25.09|9]]''' || rowspan= "2"|Jay Kid||Blame it on the boogie||{{spotify|id=51RdsR2OnDBFfkWdOBeQio}} | |||
|- | |||
|I want you back||{{spotify|id=4OKVyPQHSNJ7tVzFtjLd1K}} | |||
|- | |||
|Rå||Mina ögon||{{spotify|id=1o51AqvOZzfiuiZKctWFd5}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Mats Bergmans||En liten fågel||{{spotify|id=14gORFo5mPhcZp5YI5o9n2}} | |||
|- | |||
|Sommaren med dig||{{spotify|id=2RnevnbiR8do5R3D0RJwOZ}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||Stilla ro och nära|| | |||
|- | |||
||Mellan dröm och verklighet|| | |||
|- | |||
||Heal the world|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "13"| '''[[Avsnitt 25.10|10]]''' ||Jill Johnson, Lasse Kronér, Uno Lanka, Linda Lampenius, Bengan Janson, Uno Lanka, Martin Nilsson, Itchycoo, Barbados, Scandinavian Strings||Thank you for the music|| | |||
|- | |||
|Jill Johnson och Johnny Logan ||What's another year|| | |||
|- | |||
|Martin Nilsson||Anna & mig||{{spotify|id=1myxIN435MEBopdwynvA3H}} | |||
|- | |||
|Jill Johnson||Can't Get Enough Of You ||{{spotify|id=5LSXtahm3Yj041d492Vtza}} | |||
|- | |||
|Barbados ||Hela himlen||{{spotify|id=5tkJJgwU7BF52HFNiQM5yd}} | |||
|- | |||
|Itchycoo ||Killer bee||{{spotify|id=2jabCUpzU7x4Iwei0dY97f}} | |||
|- | |||
|Scandinavian Strings||Csardas|| | |||
|- | |||
|Johnny Logan||We all need love||{{spotify|id=1uOEPWNwZm9jgYaD9Ja4vA}} | |||
|- | |||
| Bengan Janson och Linda Lampenius||Ungersk dans no.5/Slängpolska|| | |||
|- | |||
| Husbandet ''(bingomusik)''||Desperado|| | |||
|- | |||
||Husbandet och Linda Lampenius ''(bingomusik)''||Time to say goodbye|| | |||
|- | |||
||Husbandet och Scandinvaian Strings ''(bingomusik)''||Schinders list|| | |||
|- | |||
|Husbandet och Bengan Janson ''(bingomusik)''||Emrik|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 25.11|11]]''' || rowspan= "2"|Henrik Åberg||Varje gång hon går förbi||{{spotify|id=22FpKUgsH72srn04me1B8G}} | |||
|- | |||
|Suspicious minds||{{spotify|id=2h2GRrwnOmBJEcubp2IEXF}} | |||
|- | |||
|Charlie Norman||Pärleporten || | |||
|- | |||
|The Honey Pies||Stoppa mig|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Love me tender|| | |||
|- | |||
|Can’t help falling in love|| | |||
|- | |||
||Husbandet och Charlie Norman ''(bingomusik)''||In the Ghetto|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 25.12|12]]''' || Markoolio||Vilse i skogen||{{spotify|id=7vDreaBgtcCzQIxJttWyHA}} | |||
|- | |||
|Javiera||Vamos Gozar|| | |||
|- | |||
|Moya Brennan||Show Me||{{spotify|id=09ZD6Uta2Fk8aXbcYOlO3W}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet och Lars Roos ''(bingomusik)''||För kärlekens skull|| | |||
|- | |||
|Balladen om herr Fredrik Åkare & den söta fröken Cecilia Lind|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 25.13|13]]''' || Josh Groban||You raise me up||{{spotify|id=3N1WI3zEEpoJLsGl86wYLB}} | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Olsen Brothers||Yellow River|| | |||
|- | |||
||By By Love|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Arja Sajonmaa||Ja vill tacka livet||{{spotify|id=49CcYj1bsJ0fjkICI8hIrR}} | |||
|- | |||
|Högt över Havet||{{spotify|id=5qbpViQqwGmRCBscUcyJuv}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||Don't know why|| | |||
|- | |||
||Underbart är kort|| | |||
|- | |||
||Moon River|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 25.14|14]]''' || Anita Strandell, Jan Johansen och Lenas kör||Turistens Klagan|| | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 25.14|14]]''' || Anita Strandell, Jan Johansen och Lenas kör||Turistens Klagan|| | ||
Rad 24: | Rad 212: | ||
||Patrik Jablonski||Min glädje|| | ||Patrik Jablonski||Min glädje|| | ||
|- | |- | ||
||Wille Crafoord||Typiskt dej|| | ||Wille Crafoord||Typiskt dej||{{spotify|id=7jlDkX4jniozLCgTwV8kob}} | ||
|- | |- | ||
| rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||Semester|| | | rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||Semester|| | ||
Rad 31: | Rad 219: | ||
|- | |- | ||
||Say a little prayer for you|| | ||Say a little prayer for you|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 25.15|15]]''' || rowspan= "2"|Christer Sjögren och Charlotte Nilsson||Julen är här||{{spotify|id=2RUu9ijqC1VI6VJG0adKOf}} | |||
|- | |||
|White Christmas|| | |||
|- | |||
|Sara Löfgren||Starkare||{{spotify|id=53H0OdLpUIuPCObMf5nNcY}} | |||
|- | |||
| rowspan= "3"| Husbandet ''(bingomusik)''||Himlen i min famn|| | |||
|- | |||
||I'll be home for Christmas|| | |||
|- | |||
||Har du kvar din röda cyckel|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 25.16|16]]''' || rowspan= "2"|Cliff Richard ||Santa's list||{{spotify|id=4tFVqZOJCxVY2GmpJl2aSO}} | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 25.16|16]]''' || rowspan= "2"|Cliff Richard ||Santa's list||{{spotify|id=4tFVqZOJCxVY2GmpJl2aSO}} | ||
Rad 45: | Rad 245: | ||
|- | |- | ||
||Gläns över sjö och strand|| | ||Gläns över sjö och strand|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "16"| '''[[Avsnitt 25.17|17]]''' || Lise & Gertrud ||Låt julen förkunna|| | |||
|- | |||
|Georg Riedelsorkester och Lisa Nilsson ||När mamma var liten då var så hon rar|| | |||
|- | |||
|Georg Riedelsorkester och Totta Näslund ||Kalle Teodor||{{spotify|id=12Ci9DOTlHjnv0yh3HZSuz}} | |||
|- | |||
|Arne Weise ||Nu vänder året||{{spotify|id=4c9lBbay38sWpEIHzbieK5}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Helene Sjöholm och Anders Widmark ||Genom varje andetag||{{spotify|id=0qD90QyF79wey9nkACxIyb}} | |||
|- | |||
|Sakta stiger solen||{{spotify|id=1NksNWl0YTW7PCv5gI6bGo}} | |||
|- | |||
|Glorias ||Somebody loves me now|| | |||
|- | |||
|Glorias och Peter Jezewski ||Jag drömmer om en jul hemma|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Peter Jezewski ||White Christmas|| | |||
|- | |||
|Cartina|| | |||
|- | |||
|Anders Widmark||Gläns över sjö och strand|| | |||
|- | |||
|Georg Riedels orkester och Eva Dahlgren||Liten Visa Om Huruledes Livet är Kort Liksom Kärleken|| | |||
|- | |||
| rowspan= "4"| Husbandet ''(bingomusik)''||Jul, jul strålande jul|| | |||
|- | |||
|Have you self a merry little Christmas|| | |||
|- | |||
||En stjärna lyser så klar|| | |||
|- | |||
||Christmas Song|| | |||
|- | |- | ||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> |
redigeringar