38 007
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(13 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 127: | Rad 127: | ||
|- | |- | ||
|Kommer du ihåg mig? || | |Kommer du ihåg mig? || | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 54.12|12]]''' ||rowspan= "6"|Boris René och Soul Mates ||The Way You Make me Feel?|| | |||
|- | |||
|Don't Stop 'til You Get Enough|| | |||
|- | |||
|Wanna Be Startin' Somethin'|| | |||
|- | |||
|It's a Man's Man's Man's World|| | |||
|- | |||
|Happy|| | |||
|- | |||
|Uptown Funk|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Mattias Bylund och Soul Mates ''(bingomusik)''||Le fiacre || | |||
|- | |||
|People get ready|| | |||
|- | |||
|Put your love on me|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "17"| '''[[Avsnitt 54.13|13]]''' ||rowspan= "2"|Sonja Aldén||Du är allt|| | |||
|- | |||
|Det vackraste|| | |||
|- | |||
|Andreas Weise||Öppna din dörr|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Sonja Aldén och Andreas Weise||Sång till friheten|| | |||
|- | |||
|Utan dina andetag|| | |||
|- | |||
|Som stormen river öppet hav|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Hasse Andersson||Om man är ett frö||{{spotify|id=1r6kafWxPaqPQI5VG1iRRm}} | |||
|- | |||
|Det är najs med majs||{{spotify|id=37oDYTmHqQOvYOYQTchvsS}} | |||
|- | |||
|Herr pommes om jag får be||{{spotify|id=7nJ7xybWqMcqDQII5nGRF3}} | |||
|- | |||
|Ida Redig||Allting som vi sa||{{spotify|id=6cUEmMGO2aOrjGtqiWGL61}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Rockabilly Fabulous ||I'm still standing|| | |||
|- | |||
|Hound dog|| | |||
|- | |||
|The Look|| | |||
|- | |||
|At the Hop|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Ägg || | |||
|- | |||
|Guld och gröna skogar|| | |||
|- | |||
|Little by Little|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 54.14|14]]''' ||rowspan= "2"|Donnez||Grabben från landet||{{spotify|id=3hfzhosTmV4gj3lPMD4UUI}} | |||
|- | |||
|Samma väg, samma tysta jag||{{spotify|id=6e77AJ3jzutMmQEv8V6FEx}} | |||
|- | |||
|Dansa samba med mig||Mördar-Anders|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Är du kär i mig ännu, Klas-Göran || | |||
|- | |||
|Itsy bitsy|| | |||
|- | |||
|Leva livet|| | |||
|- | |||
|Vintersaga|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 54.15|15]]''' ||Halm ||Reason To Try||{{spotify|id=45JyUSdS7s149PsJcqJloI}} | |||
|- | |||
|Martin Almgren||A Bitter Lullaby||{{spotify|id=1rEALPenWcuyn5PmaOZ3Ij}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||April, april|| | |||
|- | |||
|Jössonligan|| | |||
|- | |||
|Knytblues|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 54.16|16]]''' || rowspan= "3"| David Carbe||Leva livet|| | |||
|- | |||
|Satellit|| | |||
|- | |||
|Roll over Beethoven|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"| Blender ||Ska vi dricka te?||{{spotify|id=67jr8L09QQUTEN1MwXdCCA}} | |||
|- | |||
|Gambla litegrann||{{spotify|id=01gAKgeUiOgADUf5yis7Zq}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Wake me up|| | |||
|- | |||
|Visa från Rättvik|| | |||
|- | |||
|För kärlekens skull|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 54.17|17]]''' || rowspan= "2"| Orsa spelmän och Tina Ahlin||Den första sommaren|| | |||
|- | |||
|Vivaldi och våren|| | |||
|- | |||
|Lotta Engberg, Tina Ahlin och Orsa Spelmän ||Sommarspalm|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Orsa spelmän och Tina Ahlin ''(bingomusik)''||Annas visa|| | |||
|- | |||
|Karins konfirmationslåt|| | |||
|- | |||
|Koppången|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 54.18|18]]''' || rowspan= "3"| Dynamo och Danne Stråhed||En liten stund|| | |||
|- | |||
|Vi sticker ut på landet|| | |||
|- | |||
|Cykeln E Nyckelen|| | |||
|- | |||
|Eva Rydberg, Dynamo och Danne Stråhed ||Himmelen|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Dynamo och Danne Stråhed ''(bingomusik)''||Vallmoblomman|| | |||
|- | |||
|Solsång|| | |||
|- | |||
|Redemption song|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"| '''[[Avsnitt 54.19|19]]''' || rowspan= "6"| Världens snabbaste allsång||Uno Paloma Blanca|| | |||
|- | |||
|Gimme Hope Joanna|| | |||
|- | |||
|I'm Gonna Be (500 miles)|| | |||
|- | |||
|Hej Monika|| | |||
|- | |||
|99 Luftballons || | |||
|- | |||
|Turistens klagan|| | |||
|- | |||
|Bjärnums casinogäng och Lotta Engberg||Kall-sång|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Världens snabbaste allsång ''(bingomusik)''||99 Luftballons|| | |||
|- | |||
|Basket Case|| | |||
|- | |||
|Wipe Out|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 54.20|20]]''' || rowspan= "3"|Monia Sjöström||Varje litet ögonkast|| | |||
|- | |||
|Every Little Thing|| | |||
|- | |||
|Cover me|| | |||
|- | |||
| rowspan= "2"|Arvingarna||We Are the Champions|| | |||
|- | |||
|Hon och jag||{{spotify|id=6UE9AxZvHIGa5weGS4Pend}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Änglamark|| | |||
|- | |||
|Bo Diddley|| | |||
|- | |||
|Bluesette|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 54.21|21]]''' || Sjömila||Lungt nu|| | |||
|- | |||
|Quest ||Got Me Good||{{spotify|id=7w3lChVWjqixGkpN3vFOxl}} | |||
|- | |||
|Härlanda Diskantkör||Bele Mama|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Mamma är lik sin mamma|| | |||
|- | |||
|Allt kommer bli bra lilla mamma|| | |||
|- | |||
|Oh mama|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 54.22|22]]''' ||Larz-Kristerz||En pilsner i juni|||{{spotify|id=:3xx1OgKwodqlw4dDW5wF94}} | |||
|- | |||
|Johanna Beijbom ||Du ekar här||{{spotify|id=70bSm5LdKNU604pXdmXX0D}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||En kväll i juni|| | |||
|- | |||
|Carina|| | |||
|- | |||
|Misty|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 54.23|23]]''' ||rowspan= "2"|Streaplers||Till min kära||{{spotify|id=1Hc7Vn8gOJXdIRos1WXKsq}} | |||
|- | |||
|Underbar||{{spotify|id=1VspvAjN389gg7ehO6lEtj}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Oh boy|| | |||
|- | |||
|Magaluf|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 54.24|24]]''' ||rowspan= "5"| Lars-Åke Wilhelmsson||Gröna, granna, sköna, sanna sommar|| | |||
|- | |||
|Jag tror på sommaren|| | |||
|- | |||
|Tangokavaljeren|| | |||
|- | |||
|Sommar, sommar, sommar|| | |||
|- | |||
|Sjösala vals|| | |||
|- | |||
|Agneta Sjödin och Lotta Engberg||Ooa hela natten|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet och Pierre Eriksson ''(bingomusik)''||Afton på solvik|| | |||
|- | |||
|Inbjudan till Bohuslän|| | |||
|- | |||
|Sol, vind och vatten|| | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
redigeringar