38 059
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(7 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 6: | Rad 6: | ||
! # !! Artist!! Låt!!Spotify | ! # !! Artist!! Låt!!Spotify | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt | | style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 53.01|1]]''' || rowspan= "2"| Lasse Stefanz||Du hinner med en gubbe till||{{spotify|id=54nT4FO942ks2YkomKl7cc}} | ||
|- | |- | ||
|Där vildrosorna blommar||{{spotify|id=225i81WZnpJsgHPlK4OwpI}} | |Där vildrosorna blommar||{{spotify|id=225i81WZnpJsgHPlK4OwpI}} | ||
Rad 18: | Rad 18: | ||
|Smoke on the water|| | |Smoke on the water|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt | | style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 53.02|2]]''' || Ida Redig ||God morgon|| | ||
{{spotify|id=046MKq34SAH0BdNP1pZ6xK}} | {{spotify|id=046MKq34SAH0BdNP1pZ6xK}} | ||
|- | |- | ||
Rad 29: | Rad 29: | ||
|Göta kanal|| | |Göta kanal|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 53.03|3]]''' || Sofia Källgren och Robert Wells Trio||Mio min Mio || | ||
|- | |- | ||
|Robert Wells Trio||It's all about the boogie|| | |Robert Wells Trio||It's all about the boogie|| | ||
Rad 43: | Rad 43: | ||
|S.t Louis Blues|| | |S.t Louis Blues|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt | | style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 53.04|4]]''' || rowspan= "2"| The Boppers||2 fools in love||{{spotify|id=3wEy98YmKbAPNPO0dEoHwE}} | ||
|- | |- | ||
|Do You Wanna Bop||{{spotify|id=3jZuAjFNooC0HTx6SzAGnI}} | |Do You Wanna Bop||{{spotify|id=3jZuAjFNooC0HTx6SzAGnI}} | ||
Rad 53: | Rad 53: | ||
|Green Onions|| | |Green Onions|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 53.05|5]]''' || rowspan= "2"| Kikki Danielsson och Sulo||Someone to drive me home|| | ||
|- | |- | ||
|Not Exactly Nashville|| | |Not Exactly Nashville|| | ||
Rad 67: | Rad 67: | ||
|Jag trodde änglarna fanns|| | |Jag trodde änglarna fanns|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 53.06|6]]''' || rowspan= "2"| The Mule Skinner Band||I Hear You Knockin'|| | ||
|- | |- | ||
|Rockin' All over the world|| | |Rockin' All over the world|| | ||
Rad 81: | Rad 81: | ||
|Vad har du under blusen Rut|| | |Vad har du under blusen Rut|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt | | style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 53.07|7]]''' || rowspan= "2"|TT Grace||When I see ya!||{{spotify|id=/6EuVJrFT14hzgIDyeTNDto}} | ||
|- | |- | ||
|Ding Dong Love Song||{{spotify|id=4MOahkcood5zcxwzSeG5Wb}} | |Ding Dong Love Song||{{spotify|id=4MOahkcood5zcxwzSeG5Wb}} | ||
Rad 93: | Rad 93: | ||
|Jennie|| | |Jennie|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt | | style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 53.08|8]]''' || rowspan= "5"|Donnez||Hem igen|| | ||
|- | |- | ||
|Goodbye - jag drar||{{spotify|id=4XhS1m4V0onGDS3RmHTH56}} | |Goodbye - jag drar||{{spotify|id=4XhS1m4V0onGDS3RmHTH56}} | ||
Rad 109: | Rad 109: | ||
|Älska, glömma och förlåta|| | |Älska, glömma och förlåta|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 53.09|9]]''' || rowspan= "2"|Bohuslän Big Band och Jill Johnson||That's life|| | ||
|- | |- | ||
|Fly me to the moon|| | |Fly me to the moon|| | ||
Rad 123: | Rad 123: | ||
|Husbandet ''(bingomusik)''||The river inside|| | |Husbandet ''(bingomusik)''||The river inside|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt | | style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 53.10|10]]''' || rowspan= "2"|Perikles||Var ska vi sova i natt?||{{spotify|id=4pU9BNdhUlRKcoZgF8ac08}} | ||
|- | |- | ||
|Kaffe och mazarin ||{{spotify|id=2QZuJVOG52BYvSfNZi3mOx}} | |Kaffe och mazarin ||{{spotify|id=2QZuJVOG52BYvSfNZi3mOx}} | ||
Rad 134: | Rad 134: | ||
|- | |- | ||
|Du bara du|| | |Du bara du|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 53.11|11]]''' || rowspan= "6"| Black Ingvars||Jag ringer på fredag|| | |||
|- | |||
|Någon att hålla i hand|| | |||
|- | |||
|Fröken Fräken|| | |||
|- | |||
|Toarparrock|| | |||
|- | |||
|Kristina från Vilhelmina|| | |||
|- | |||
|Någon Att Hålla I Hand || | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Black Ingvars och Mattias Bylund ''(bingomusik)''||Iron man|| | |||
|- | |||
|Black night|| | |||
|- | |||
|Smoke on the water|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 53.12|12]]''' || Expanders ||Play that rock 'n' roll||{{spotify|id=15VLpXb6bzn23UVUOoIROg}} | |||
|- | |||
|Drifters||Stopp ||{{spotify|id=15GrJ2sluokIYNZezm5l5E}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Expanders ''(bingomusik)''||Finns din kärlek kvar för mig|| | |||
|- | |||
|Whenever you come around|| | |||
|- | |||
|Last date|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "12"| '''[[Avsnitt 53.13|13]]''' || Jan Johansen och David Carbe||Dom kan säga|| | |||
|- | |||
|rowspan= "8"|Made in Sweden||Ooa hela natten|| | |||
|- | |||
|Vill ha dej|| | |||
|- | |||
|Tommy tycker om mig|| | |||
|- | |||
|Då står pojkarna på rad|| | |||
|- | |||
|Jag mår illa|| | |||
|- | |||
|(Oh La La) Jag Vill Ha Dig|| | |||
|- | |||
|Älska mig|| | |||
|- | |||
|Michelangelo|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|David Carbe ''(bingomusik)''||Se på mig|| | |||
|- | |||
|Thank you for the music|| | |||
|- | |||
|Gabriellas sång|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 53.14|14]]''' || rowspan= "3"| Kalle Moreaeus och Hej Kalle ||Christmas Comes But once a year|| | |||
|- | |||
|Bring in a brand new year|| | |||
|- | |||
|Auld lang syne|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Wiktoria och Hej Kalle||The Christmas song|| | |||
|- | |||
|Have Yourself a Merry Little Christmas || | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Hej Kalle ''(bingomusik)''||Tango Elmona|| | |||
|- | |||
|The girl from ipanema|| | |||
|- | |||
|Visa från Venjan|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 53.15|15]]''' || rowspan= "4"|Wizex||Nu börjar det likna jul||{{spotify|id=1jAQA110VwRaFODiLiU4lx}} | |||
|- | |||
|Bjällerklang|| | |||
|- | |||
|Blue christmas||{{spotify|id=2e1QIkTi0EuxDC4x8VgzBh}} | |||
|- | |||
|Rockin' Around The Christmas Tree|| | |||
|- | |||
|Familjen Sigfridssson||En julsaga||{{spotify|id=3HaGR00V7A5LMGhEkcHp9l}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Wizex ''(bingomusik)''||Danny boy|| | |||
|- | |||
|What a wonderful world|| | |||
|- | |||
|Under ekars djupa grönska|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 53.16|16]]''' || rowspan= "2"|Brunnsbo Musikklasser||Luciasången | |||
|- | |||
|Staffan, Staffan liten dräng|| | |||
|- | |||
|Appearance||Önskar dig god jul||{{spotify|id=58wzxnSzT8WC2l3fhfGsCn}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Lyss till änglasångens ord|| | |||
|- | |||
|Koppången|| | |||
|- | |||
|Bel Canto|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 53.17|17]]''' || Solid Gospel||We Wish a Merry Christmas|| | |||
|- | |||
|Ibrahim Nasrullayev och Solid Gospel||Sprid ditt ljus|| | |||
|- | |||
|Solid Gospel och Jamie Meyer ||Santa Claus is coming to town|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||When do you wish upon a star|| | |||
|- | |||
|Have yourself a merry little Christmas|| | |||
|- | |||
|White Christmas|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "30"| '''[[Avsnitt 53.18|18]]''' ||Elisa Lidström, Suzanne och Lotta Engberg||Stilla natt|| | |||
|- | |||
|Chris Kläfford, Robert Wells, The Vocalettes och Rhapsody in Snow||Treading Water|| | |||
|- | |||
|Elisa Lidström, Robert Wells, The Vocalettes och Rhapsody in Snow ||Juldagsmorgon|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Elisa Lindström, Robert Wells, The Vocalettes och Rhapsody in Snow ||Santa Claus is coming to town|| | |||
|- | |||
|Jingel Bells|| | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Robert Wells, The Vocalettes och Rhapsody in Snow||Rockin' This Christmas|| | |||
|- | |||
|All I want for Christmas|| | |||
|- | |||
|From All of Us to All of You|| | |||
|- | |||
|Hej Tomtegubbar|| | |||
|- | |||
|Santa Claus is coming to town|| | |||
|- | |||
|Ola Salo, Dismissed och Robert Wells ||O helga natt|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Emilio Walter, Robert Wells, The Vocalettes och Rhapsody in Snow ||Tomten jag vill ha en riktig jul|| | |||
|- | |||
|Run Rudolph Run|| | |||
|- | |||
|Ola Salo och Dismissed ||I call you name|| | |||
|- | |||
|Wiktoria, Robert Wells, The Vocalettes och Rhapsody in Snow||Not just for Xmas|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Loa Falkman ||White Christmas|| | |||
|- | |||
|Julvisa|| | |||
|- | |||
|Tareq Taylor, Robert Wells, The Vocalettes och Rhapsody in Snow ||A Very Merry Rockin' Good Christmas|| | |||
|- | |||
|Eric Saade, Robert Wells, The Vocalettes och Rhapsody in Snow ||Bra Vibrationer|| | |||
|- | |||
|Robert Wells och Rhapsody in Snow ||Jag trodde änglarna fanns|| | |||
|- | |||
|Kamferdrops, Robert Wells, The Vocalettes och Rhapsody in Snow ||Jag trodde änglarna fanns|| | |||
|- | |||
|Robert Wells, The Vocalettes och Rhapsody in Snow ||A Very Merry Rockin' Good Christmas|| | |||
|- | |||
|rowspan= "8"|Robert Wells och Rhapsody in Snow ''(bingomusik)''||Jul, jul strålande jul|| | |||
|- | |||
|Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!|| | |||
|- | |||
|Last Christmas|| | |||
|- | |||
|Driving Home for Christmas || | |||
|- | |||
|Tomtarnas vaktparad|| | |||
|- | |||
|Bella note|| | |||
|- | |||
|The Christmas song|| | |||
|- | |||
|Ser du stjärnan i det blå|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "16"| '''[[Avsnitt 53.19|19]]''' || Peter, Bruno & Matilda och Gunhild Carling||Happy New Year|| | |||
|- | |||
|Boris René||Her kiss||{{spotify|id=6X6kCTsrpTZFDDfrlH2wLV}} | |||
|- | |||
|Gunhild Carling||I Wanna Be Loved By You|| | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Peter, Bruno & Matilda||Fix You|| | |||
|- | |||
|I can't go on|| | |||
|- | |||
|Shape of you|| | |||
|- | |||
|Island in the stream|| | |||
|- | |||
|Jag trodde änglarna fanns|| | |||
|- | |||
|Jemima||Fever|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Lasse Stefanz||Vid en liten fiskehamn||{{spotify|id=4d18UDjDkKWH3Ndgb2x2V2}} | |||
|- | |||
|Peppelinos bar||{{spotify|id=4RyjKCD7vFGxhaHHotWMfH}} | |||
|- | |||
|Det regnar och regnar||{{spotify|id=6Id0DbZqrV9Vy64WlxU1ce}} | |||
|- | |||
|När countryn kom till Skåne||{{spotify|id=1uH4aARDGo5LC02Y20OsRn}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet ''(bingomusik)''||Wiener blut|| | |||
|- | |||
|New Year's Day|| | |||
|- | |||
|Husbandet och Gunhild Carling ''(bingomusik)''||Auld Lang Syne|| | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
redigeringar