37 986
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(24 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 16: | Rad 16: | ||
|Jump In Line|| | |Jump In Line|| | ||
|- | |- | ||
| | |Black Pearl||Heaven's on fire|| | ||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"|Klasse Möllberg och Kalypsoorkestern ''(bingomusik)''||Brazill|| | |rowspan= "2"|Klasse Möllberg och Kalypsoorkestern ''(bingomusik)''||Brazill|| | ||
Rad 57: | Rad 57: | ||
|- | |- | ||
|Torgny Söderberg & Michael Bäck Band ''(bingomusik)''||Allt ljus på mig|| | |Torgny Söderberg & Michael Bäck Band ''(bingomusik)''||Allt ljus på mig|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 48.04|4]]''' ||Frida Lundell & Lasse Holm||Handen på hjärtat|| | |||
|- | |||
|Anders Forsslund & Pierre Eriksson||Han hade seglat för om masten|| | |||
|- | |||
|Lasse Holm, Frida Lundell och Michael Bäck Band ||Växeln hallå|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Lasse Holm & Michael Bäck Band ''(bingomusik)''||Ringar på vatten|| | |||
|- | |||
|Bra vibrationer|| | |||
|- | |||
|Den vita duvan|| | |||
|- | |||
|Tommy tycker om mig|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"| '''[[Avsnitt 48.05|5]]''' ||rowspan= "2"|Arja Saijonmaa & Lasse Holm||Högt över havet|| | |||
|- | |||
|Min ensamhet|| | |||
|- | |||
|Lotta Engberg & Lasse Holm||Bra vibrationer|| | |||
|- | |||
|Jens Hult||Precis som du vill||{{spotify|id=4P7Nn5zvwXmLMCBOUgeJ3V}} | |||
|- | |||
|rowspan= "6"|Lasse Holm & Michael Bäck Band ''(bingomusik)''||Sommarparty på stranden|| | |||
|- | |||
|Främling|| | |||
|- | |||
|Längtans vind|| | |||
|- | |||
|Någon|| | |||
|- | |||
|Miss Decibel|| | |||
|- | |||
|God morgon|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 48.06|6]]''' ||rowspan= "2"| Kindbergs Orkester och Mats Rådberg||Peta in en pinne i brasan || | |||
|- | |||
||I Pray There's a Honky-Tonk in Heaven|| | |||
|- | |||
|Kindbergs Orkester||Då står pojkarna på rad||{{spotify|id=0YFINivnpQzB01MreHW5sc}} | |||
|- | |||
|Frida Boisen & Kindbergs Orkester||Saving all my love for you|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Kindbergs Orkester ''(bingomusik)''||Ge mig en chans|| | |||
|- | |||
|Green green grass of home|| | |||
|- | |||
|Tänk om du vore här i natt|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 48.07|7]]''' ||Robert Wells||Come on (if your coming)|| | |||
|- | |||
|Robert Wells och Magnus Bäcklund||Take me to the pilot|| | |||
|- | |||
|Robert Wells och Bert Karlsson||Hoppa hulle|| | |||
|- | |||
|Red Hat Society||You are my sunshine|| | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Robert Wells ''(bingomusik)''||Smoke gets in your eyes|| | |||
|- | |||
|Auroa Borealis|| | |||
|- | |||
|Trubbel|| | |||
|- | |||
|Underbart är kort|| | |||
|- | |||
|Skata vi gå genom stan|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 48.08|8]]''' || rowspan= "2"|LaGaylia Frazier & Robert Wells ||What a little help from my friends|| | |||
|- | |||
|All by myself|| | |||
|- | |||
|Robert Wells||Great balls on fire|| | |||
|- | |||
|Solala||You're the Voice|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Robert Wells ''(bingomusik)''||Mio min mio|| | |||
|- | |||
|Lazhou theme china river|| | |||
|- | |||
|As time goes by|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "11"| '''[[Avsnitt 48.09|9]]''' || rowspan= "4"|Svenne Hedlung & Robert Wells||Cadillac|| | |||
|- | |||
|I Natt Jag Drömde || | |||
|- | |||
|Sunny Girl|| | |||
|- | |||
|Wedding|| | |||
|- | |||
|Robert Wells||Happy Birthday|| | |||
|- | |||
|Solala||Anthem|| | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Robert Wells ''(bingomusik)''||Misty|| | |||
|- | |||
|Morgongåva|| | |||
|- | |||
|Båtlåten|| | |||
|- | |||
|Marie-Therese|| | |||
|- | |||
|Det som göms i snö|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 48.10|10]]''' || rowspan= "4"|Matz Bladhs||Min röda ros ifrån Mexiko||{{spotify|id=1lfaHjA64hM78koIkc4t9C}} | |||
|- | |||
|En gammal goding||{{spotify|id=6gvp71X00SpLHUzPRGrazX}} | |||
|- | |||
|Jag ringer i natt||{{spotify|id=4NSV3SHsTNCpcl8F7Z2JbI}} | |||
|- | |||
|Bouna Sera||{{spotify|id=1oz9VODVjVzCFZYpRGY90U}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|TT Grace||Please Caroline||{{spotify|id=0Dc9EEABasrksYUlwpjRuI}} | |||
|- | |||
|Run rabbit run||{{spotify|id=1keTYcYjrcTbn23zS58ocp}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|TT Grace ''(bingomusik)''||Apache|| | |||
|- | |||
|Earth Angel|| | |||
|- | |||
|Still love you || | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 48.11|11]]''' || Robert Wells och Johan Boding||Don't stop me now|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"| Robert Wells, Johan Boding och Janne Schaffer||Satellit|| | |||
|- | |||
|Little Joe from Chicago|| | |||
|- | |||
|Robert Wells och Lennie Norman||Säkkijärven polka|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Robert Wells ''(bingomusik)''||Norwegian wood|| | |||
|- | |||
|Here, there and everywhere|| | |||
|- | |||
|Nightwalk|| | |||
|- | |||
|Robert Wells och Janne Schaffer ''(bingomusik)''||Oldsberg Blues|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 48.12|12]]''' || rowspan= "2"| Cecilia Vennersten & Robert Wells||Det vackrate|| | |||
|- | |||
|Rolling in the Deep|| | |||
|- | |||
|Robert Wells och Lena Maria Klingvall||Låt kärlekn slå ro|| | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Robert Wells ''(bingomusik)''||Blommig falukorv|| | |||
|- | |||
|Vad blev ni av ljuva drömmar|| | |||
|- | |||
|Öl|| | |||
|- | |||
|St. Louise Blues|| | |||
|- | |||
|Där björkarna susa|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 48.13|13]]''' || Robert Wells & Gentila Pop ||Hungarian Polka || | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Peter Stormare & Robert Wells||Varför|| | |||
|- | |||
|I saw her standing there|| | |||
|- | |||
|Robert Wells & Gentila Pop ''(bingomusik)''||Godfather theme|| | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Robert Wells ''(bingomusik)''||Summertime|| | |||
|- | |||
|Soluppgång|| | |||
|- | |||
|Ta av dig skona|| | |||
|- | |||
|Gräsänkling Blues|| | |||
|- | |||
|Johansson Boogie Woogie Vals|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 48.14|14]]''' || Kungälvs Musikkår och Dillflickorna||Ja, må han leva || | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Martin Stenmarck||Man with A Mission|| | |||
|- | |||
|Suspicious Minds|| | |||
|- | |||
|Whole Lotta Shakin' Goin' On || | |||
|- | |||
|Jessica Andersson||Can't hurt me now||{{spotify|id=6F2b5o2hPQ2EoHtgvHvzrN}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||På Spåret|| | |||
|- | |||
|Are you lonesome tonight|| | |||
|- | |||
|The Bad Bandmachine Suffle|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 48.15|15]]''' ||rowspan= "5"| Arvingarna||Hur ska det bli, hur ska det gå||{{spotify|id=63Cc5qcrVD7TmltVWyjPjQ}} | |||
|- | |||
|Ta Mig Tillbaka Nu||{{spotify|id=7fjR436k7IfQG2HyJsLXcZ}} | |||
|- | |||
|Jag vill ha ett liv med dig|| | |||
|- | |||
|Hon kommer med sommaren||{{spotify|id=7cDqMydBM1fjrx8zwZpBtf}} | |||
|- | |||
|Till en öde ö||{{spotify|id=4V7453H4GMc3uRkh95f5Lg}} | |||
|- | |||
|Plöj-Ingaz||Vem e bonnen||{{spotify|id=6ipEZTC3pKTmowXhIjmLAv}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Arvingarna ''(bingomusik)''||Det kan inget ändra på|| | |||
|- | |||
|Himlen måste gråta|| | |||
|- | |||
|Alltid|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 48.16|16]]''' || Anticipation|| I saw you|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Roger Pontare|| Under ther rainbow|| | |||
|- | |||
|Won't be long|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Flickor bak i bilen|| | |||
|- | |||
|Drive my car|| | |||
|- | |||
|Drive|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 48.17|17]]''' || Dollystyle ||Hello Hi||{{spotify|id=0VLOR0uGnxPrqmdTFWc96K}} | |||
|- | |||
|Caroline Wennergren ||Black Swan||{{spotify|id=09pG3lLVFUI8ibnnbCe182}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Privilege|| | |||
|- | |||
|A different kind of love|| | |||
|- | |||
|Heroes|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 48.18|18]]''' ||rowspan= "6"|Klasse Möllberg, Svängorkestern och Smoke Rings Sisters||Aj aj aj oj oj oj|| | |||
|- | |||
|Varm korv boogie|| | |||
|- | |||
|Per Olsson hade en bonnagård|| | |||
|- | |||
|Torsten på Skorsten|| | |||
|- | |||
|Dagny|| | |||
|- | |||
|Loppan|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Klasse Möllberg och Svängorkestern ''(bingomusik)''||Näcken|| | |||
|- | |||
|När min vän|| | |||
|- | |||
|Ett litet rött paket|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 48.19|19]]''' ||The Boppers||Do that boppin' jive||{{spotify|id=5NHUi7lJ7eO8uWGZWGi8BD}} | |||
|- | |||
|Eva Eastwood & The Major Keys||Inte alls som dom|| | |||
|- | |||
|The Major Keys, The Boppers och Eva Eastwood||They never know|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Eva Eastwood och The Major Keys ''(bingomusik)''||Himlen var här|| | |||
|- | |||
|Allting on Kjell|| | |||
|- | |||
|En ny stil i stan|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 48.20|20]]''' ||Streaplers, Lotta Engberg, Elisabeth Andreassen och Tor Endresen||La det Swinge|| | |||
|- | |||
|Elisabeth Andreassen och Tor Endresen||All over the world||{{spotify|id=25a05E82ETYBhXysT1FEhX}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Streaplers||Ja, vi elsker dette landet|| | |||
|- | |||
|Jag måste gå||{{spotify|id=5S48ZhW5YepaJaZlAYDGkE}} | |||
|- | |||
|In mot land||{{spotify|id=2vij3t6bm4REu5OI8ioVRE}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Streaplers ''(bingomusik)''||Till min kära|| | |||
|- | |||
|Lys og varme|| | |||
|- | |||
|Skiljas är att dö lite grann|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 48.21|21]]''' ||The Moniker||When you really love someone||{{spotify|id=7os0DED1HiIFdrri1fCRxM}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Marie Bergman och Bergman Family Band||Varje människa bär på en historia|| | |||
|- | |||
|Till alla hjärtan|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Pata pata|| | |||
|- | |||
|Africa|| | |||
|- | |||
|Fyra bugg och en coca cola|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"| '''[[Avsnitt 48.22|22]]''' ||rowspan= "2"|David Herngren||Can't take my eyes off you|| | |||
|- | |||
|December, 1963 (Oh, what a night)|| | |||
|- | |||
|Lotta Engberg||Ljuva sextital|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Anne-Lie Rydé||Bossa Nova Baby|| | |||
|- | |||
|En sån karl|| | |||
|- | |||
|Lotta Engberg, David Lindgren och Anne-Lie Rydé||Sånt är livet|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Husbandet ''(bingomusik)''||Jag ska måla hela världen lilla mamma|| | |||
|- | |||
|The long and winding road|| | |||
|- | |||
|Malaika|| | |||
|- | |||
|Let's twist again|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 48.23|23]]''' ||Dolbyz||Om du ger mig tid|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Klasse Möllberg och Vildavästernorkestern||Hey Good Lookin'|| | |||
|- | |||
|Oh Susanna|| | |||
|- | |||
|She'll Be Coming 'Round the Mountain|| | |||
|- | |||
|Heroes|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Klasse Möllberg och Vildavästernorkestern ''(bingomusik)''||Green green grass of home|| | |||
|- | |||
|Hello Mary Lou|| | |||
|- | |||
|San Antonios Ros|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"| '''[[Avsnitt 48.24|24]]''' ||Erik Linder och Timoteij||Sol, vind och vatten|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"| Trazan & Banarne||Fantomens brallor||{{spotify|id=1Bn6GzpqDVmxQPhQwVcexA}} | |||
|- | |||
|Vi har Tarzan på middag idag||{{spotify|id=2ZfRwZttpbSqoP8A5mNPW2}} | |||
|- | |||
|Sommarkören||Den blomstertid nu kommer|| | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Klasse Möllberg och Pierre Erikssons orkester ''(bingomusik)''||Pilutta dig|| | |||
|- | |||
|Här kommer Pipp Långstrump|| | |||
|- | |||
|Du käre lilla Snickerboa|| | |||
|- | |||
|Var nöjd me allt som livet ger|| | |||
|- | |||
| Pierre Erikssons orkester ''(bingomusik)''||Gånglåt från Sälen|| | |||
|- | |||
|} | |} | ||
redigeringar