38 035
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(26 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 135: | Rad 135: | ||
|- | |- | ||
|Gråt inga tårar|| | |Gråt inga tårar|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 43.12|12]]''' ||Flamingokvintetten || Flickorna från Göteborg|| | |||
|- | |||
||Scotts|| Judy|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Mattias Bylund ''(bingomusik)''||Jag vill vara din, Margareta|| | |||
|- | |||
|Min gitarr|| | |||
|- | |||
|Små, små ord|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 43.13|13]]''' ||rowspan= "2"| Robin Stjernberg || On my mind||{{spotify|id=5mWgCdQJqyvgbnMHWS21IT}} | |||
|- | |||
||Scars|| {{spotify|id=6SFmu2EGlXhcfAKgYnZsAJ}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Mattias Bylund och Miko Rezler ''(bingomusik)''||All this way|| | |||
|- | |||
|Halo|| | |||
|- | |||
|You Raise Me Up|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 43.14|14]]''' ||rowspan= "2"| Top Cats ||Only a fool||{{spotify|id=5mWgCdQJqyvgbnMHWS21IT}} | |||
|- | |||
||Fortune teller|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Mattias Bylund ''(bingomusik)''||Memory|| | |||
|- | |||
|Trubbel|| | |||
|- | |||
|Cats in the cradle|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "16"| '''[[Avsnitt 43.15|15]]''' ||rowspan= "13"|Curt-Eric Holmquist, Lotta Engberg, Gunhild Carling och Christer Sjögren ||Hej-Hå|| | |||
|- | |||
|Santa Bring My Baby Back To Me|| | |||
|- | |||
|Rudolf med röda mulen|| | |||
|- | |||
|Working on the building|| | |||
|- | |||
|Tre pepparkaksgubbar|| | |||
|- | |||
|I vår vackra vita Vintervärld|| | |||
|- | |||
|Deck the halls|| | |||
|- | |||
|Tomtarnas julnatt|| | |||
|- | |||
|Bjällerklang|| | |||
|- | |||
|Jingle bells|| | |||
|- | |||
|I Got Rhythm|| | |||
|- | |||
|Swing Down Sweet Chariot|| | |||
|- | |||
|'Tis the Season to Be Fearless|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet och Gunhild Carling ''(bingomusik)''||Laura|| | |||
|- | |||
|Alice in Wonderland|| | |||
|- | |||
|My funny valentine|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 43.16|16]]''' ||rowspan= "2"|Bengt Hennings ||Euphoria||{{spotify|id=0RabnXpoDKG6ivAtWtbiY9}} | |||
|- | |||
| I was made for loving You||{{spotify|id=3Ypqa8PiLd9dfLPyHoZtmX}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Mattias Bylund ''(bingomusik)''||När vi gräver guld i USA|| | |||
|- | |||
|Långa bollar på Bengt|| | |||
|- | |||
|Who's da Man|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 43.17|17]]''' || rowspan= "2"| Timoteij||Jag kommer hem till jul||{{spotify|id=2qkPBfBLlXweEBKK9QoZZV}} | |||
|- | |||
|Kom||{{spotify|id=0LPRlUS1zVjMC4z5X7L5sG}} | |||
|- | |||
| Erik Linder och Elina Thorsell ||Så länge hjärtat slår|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Mattias Bylund ''(bingomusik)''||Tänd ett ljus|| | |||
|- | |||
|Breden väg för Herran|| | |||
|- | |||
|Vi tänder ett ljus i advent|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "8"| '''[[Avsnitt 43.18|18]]''' || rowspan= "5"|Arvingarna||Jingel Bell Rock||{{spotify|id=2qij0plhJ7GZ1roQunUMjc}} | |||
|- | |||
|Walking in my Winter Wonderland ||{{spotify|id=7ipPEIP7cHvo39wbJqpJtl}} | |||
|- | |||
|Rockin' Around the Christmas Tree||{{spotify|id=43f0DdhtUJ9Hmt7d8L1ykJ}} | |||
|- | |||
|Oh holy night||{{spotify|id=5HOt36TJft76NzaTQM5I9C}} | |||
|- | |||
|White Christmas||{{spotify|id=6WuuiUJm9Ppo0OHWkShE4v}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Mattias Bylund ''(bingomusik)''||Nu tändas tusen juleljus|| | |||
|- | |||
|Mer hjul|| | |||
|- | |||
|Betlehems stjärna|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 43.19|19]]''' ||West of Eden||Fairytale of New York|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|John Lindberg Trio||Make My Wish Come true||{{spotify|id=1dTznRKS1ZDTpL4UVEazgR}} | |||
|- | |||
|Christmas Honeymoon||{{spotify|id=2sjNAf1ubgQnUyE4u6u8um}} | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Mattias Bylund ''(bingomusik)''||Jag såg mamma kyssa tomten|| | |||
|- | |||
|Feliz Navidad|| | |||
|- | |||
|We wish you a merry Christmas|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "16"|'''[[Avsnitt 43.20|20]]''' ||Yohio||Without wings||{{spotify|id=7C3dHhRcnQ6BzOo0cDCTPB}} | |||
|- | |||
|rowspan= "4"|Göteborgs gospel ||Julpolska|| | |||
|- | |||
|Räven raskar över isen|| | |||
|- | |||
|Hallejula|| | |||
|- | |||
|Joy to the world|| | |||
|- | |||
|Göteborg Gospel, Magnus Carlsson och Sanna Nilsen||O helga natt|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Sean Banan||Gott nytt jul||{{spotify|id=4cZK2D6waXuJzFdcaulD5q}} | |||
|- | |||
|Sean den förste Banan|||{{spotify|id=5J2UfqBylH8jDQZJnxby81}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Sanna Nielsen||Viskar ömt mitt namn||{{spotify|id=4oCnlCop3OBFjSZQJalV2F}} | |||
|- | |||
|Jul, jul strålande jul||{{spotify|id=0wuyRF7L5AWtJ52p36dBEr}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Magnus Carlsson||Arrival||{{spotify|id=5yXRavljjtEO5RfvJqwtG7}} | |||
|- | |||
|Little Drummer Boy|||{{spotify|id=2ksvFKp9e5RSfrcvxfaRkW}} | |||
|- | |||
|Lotta Engberg & Christer Sjögren||The Christmas Song|| | |||
|- | |||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||Stilla natt|| | |||
|- | |||
|Lyss till änglasångens ord|| | |||
|- | |||
|Vid Betlehem en vinternatt|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "9"|'''[[Avsnitt 43.21|21]]''' ||Erik Hassle ||Grace||{{spotify|id=5dVk2t0S6QISUTRKFCV9bn}} | |||
|- | |||
|Tollereds gosskör & Susan Boyle||The Winner Takes It All|| | |||
|- | |||
|Jill Johnson||A woman can change her mind||{{spotify|id=5T9zF37jzlmBhyTLirV7xW}} | |||
|- | |||
|Andreas Weise||Sunday Morning||{{spotify|id=4RmYLuW3tTORlYbFBCGA71}} | |||
|- | |||
|Andreas Weise, Gunhild Carling och Jessica Andersson||Dancing In The Street|| | |||
|- | |||
|Jessica Andersson||Ge inte upp|| | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Husbandet och Gunhild Carling ''(bingomusik)''||Audi Lang Syne|| | |||
|- | |||
|I've got my love to keep me warm|| | |||
|- | |||
|Husbandet ''(bingomusik)''||New year's day|| | |||
|- | |- | ||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> |
redigeringar