38 007
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 346: | Rad 346: | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 41.21|21]]'''||Miljonbingolott, 100 kr, 200 kr, 50.000 kr, Dubai, Barnens julklappar, Volvo C30 2,0 Flexifuel R-Design, Bärbar dator, Semesterresa i 5 år, Hem & Verktyg, Björn Hellberg, Thailand, Du väljer vinsten 50.000 kr | |style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 41.21|21]]'''||Miljonbingolott, 100 kr, 200 kr, 50.000 kr, Dubai, Barnens julklappar, Volvo C30 2,0 Flexifuel R-Design, Bärbar dator, Semesterresa i 5 år, Hem & Verktyg, Björn Hellberg, Thailand, Du väljer vinsten 50.000 kr | ||
|} | |||
===Säsong 42=== | |||
{|class="wikitable" | |||
|- | |||
! # | |||
! Vinster | |||
|- | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.01|1]]'''||Ny Bingolotto, 2 Sverigelotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, LED-TV, Mat, Hem & Verktyg, Volvo V60 D3 Momentum, För hela famljen Teneriffa, Vitvaror, Fåtölj, Du väljer vinsten 100.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.02|2]]'''||Ny Bingolotto, 2 Sverigelotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Heminredning, Weekend i Barcelona, Hushållsmaskiner, Hem & Verktyg, Hurghada Egypten, Mat, Hemmabio, Du väljer vinsten 50.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.03|3]]'''||Ny Bingolotto, 2 Sverigelotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mat 5.000 kr, Mat 10.000 kr, Matplats, Hem & Verktyg, Weekend i Barcelona, Vitvaror, Tema Teneriffa, Du väljer vinsten 5.000 kr, Du väljer vinsten 25.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.04|4]]'''||Ny Bingolotto, 2 Sverigelotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 10.000 kr, 100.000 kr, Sport & Fritid, Segway, Hem & Verktyg, Du väljer vinsten 50.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.05|5]]'''||Ny Bingolotto, 2 Sverigelotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Soffa, Hemmabio, LED-TV, Hem & Verktyg, Matplats, Du väljer vinsten 5.000 kr, Du väljer vinsten 25.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.06|6]]'''||Ny Bingolotto, 2 Sverigelotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mat, Vitvaror, Volvo V60 D3 Momentum, Hem & Verktyg, Heminredning, Sport & Fritid, Kreta, Du väljer vinsten 50.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.07|7]]'''||Ny Bingolotto, 2 Sverigelotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 10.000 kr, Hem & Verktyg, Heminredning, Weekend i London, Tema Antikens Turkiet, Mobiltelefon, Fåtölj, Systemkamera, Mat | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.08|8]]'''||Ny Bingolotto, 2 Sverigelotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 10.000 kr, 100.000 kr, Menorca, Mat, Hem & Verktyg, Sport & Fritid, Hemmabio | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.09|9]]'''||Ny Bingolotto, 2 Sverigelotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Teamresa Provence, Samos Grekland, För hela familjen Menorca, Limassol Cypern, Systemkamera, Soffa, Mat, Du väljer vinsten 5.000 kr, Du väljer vinsten 25.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.10|10]]'''||Ny Bingolotto, 2 Sverigelotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Sport & Fritid, Heminredning, Hemelektronik, Volvo V60 D3 Momentum, Hem & Verktyg, Samos, Mat, Du väljer vinsten 50.00 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.11|11]]'''||Ny Bingolotto, 2 Sverigelotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 10.000 kr, Weekend i Barcelona, Mat, Vägg-TV, Tema Andalusien Runt, Hem & Verktyg, Mobiltelefon, Heminredning, Fåtölj | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.12|12]]'''||Ny Bingolotto, 2 Sverigelotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Kreta, Hemmabio, Mat 5.000 kr, Mat 10.000 kr, Weekend i London, Segway, Hem & Verktyg, Matplats, Du väljer vinsten 25.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.13|13]]'''||Ny Bingolotto, 2 Sverigelotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 10.000 kr, 100.000 kr, Mat, Hem & Verktyg, Hemelektronik, Du väljer vinsten 50.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.14|14]]'''||Ny Bingolotto, 2 Sverigelotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mio Möbler 10.000 kr, Mio Möbler 20.000 kr, Fritidresor, Volvo V60 D3 Momentrum, Clas Ohlson, Bingofinalen, Mat Coop, AudioVideo | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.15|15]]'''||Ny Bingolotto, 2 Sverigelotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hem & Verktyg, Hemmabio, Volvo XC70 D3 Momentum, Kreta, Sovrummet, Volvo S60 T5 Momentum, Mat, Du väljer vinsten 5.000 kr, Du väljer vinsten 25.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.16|16]]'''||Ny Bingolotto, 2 Sverigelotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 10.000 kr, Cypern, Fåtölj, Hem & Verktyg, Mat, Heminredning, Fotobok, Weekend i Barcelona, Philips Vägg-TV | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.17|17]]'''||Ny Bingolotto, 2 Sverigelotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 100.000 kr, Mat, Hem & Verktyg, Hemelektronik, Segway | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.18|18]]'''||Ny Bingolotto, 2 Sverigelotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Philips LED-TV, Mat, Philips Hemmabio, IPAD 2 + Tillbehör, Hem & Verktyg, Sofffa, Du väljer vinsten 5.000 kr, Du väljer vinsten 25.000 kr | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.19|19]]'''||Ny Bingolotto, 2 Sverigelotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 10.000 kr, 100.000 kr, För hela familjen Menorca, Hem & Verktyg, Heminredning, Bingofinalen, Mat | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.20|20]]'''|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.21|21]]'''|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.22|22]]'''|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 42.23|23]]'''|| | |||
|} | |} | ||
[[Kategori:Bingo]] | [[Kategori:Bingo]] |
redigeringar